Filmy

Zapowiedziano film „LEGO Star Wars Terrifying Tales”

Październik nierozłącznie kojarzy się z bardziej mrocznymi, horrorowymi klimatami, także w przypadku uniwersum Gwiezdnych wojen. Corocznie w tym miesiącu debiutują komiksy z serii Vader’s Castle, zaś w tym roku czekać nas będzie także film animowany, powstający przy współudziale LEGO.

Historia współpracy między Lucasfilmem a duńską marką klocków jest długa – w formie filmu ostatni raz zaowocowała w listopadzie zeszłego roku, czego efektem była nowa wersja Holiday Special. Podobnie jak we wspomnianej animacji, także nowo zapowiedziane LEGO Star Wars: Terrifying Tales osadzone jest w galaktyce po Epizodzie IX. Jak głosi oficjalny opis:

„Po wydarzeniach ukazanych w Skywalker. Odrodzenie, Poe Dameron i BB-8 są zmuszeni do awaryjnego lądowania na wulkanicznej planecie Mustafar, gdzie spotykają chciwego i przebiegłego Hutta Graballę. Szef gangu właśnie kupił zamek Dartha Vadera i odnawia go, chcąc otworzyć pierwszy w galaktyce luksusowy i inspirowany Sithami hotel all-inclusive. Czekając na naprawę swojego X-winga, Poe, BB-8, Graballa oraz Dean (rezolutny i odważny młody chłopak, pracujący jako mechanik Graballi) zapuszczają się głęboko do wnętrza tajemniczego zamku wraz z lojalnym sługą Vadera – Vaneé. Po drodze Vaneé dzieli się trzema budzącymi grozę historiami, związanymi ze starożytnymi artefaktami i ikonicznymi złoczyńcami ze wszystkich er Gwiezdnych wojen. Gdy Vaneé snuje swoje opowieści i wabi naszych bohaterów coraz głębiej w mroczne podziemia zamku, wyłania się złowrogi plan. Z pomocą Deana, Poe i BB-8 będą musieli stawić czoła swoim lękom, by powstrzymać starożytne zło przed powstaniem, a także uciec z powrotem do swych przyjaciół.”

Reżyserem Terrifying Tales jest Ken Cunningham, a za scenariusz odpowiada David Shayne. W obsadzie głosowej znaleźli się Jake Green jako Poe Dameron, Raphael Alejandro jako Dean, Dana Snyder jako Graballa Hutt, Tony Hale jako Vaneé, Christian Slater jako Ren (przywódca Zakonu Ren przed Kylo Renem), Trevor Devall jako Imperator Palpatine oraz Mary Elizabeth McGlynn jako NI-L8. Film będzie dostępny od 1 października na platformie Disney+.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.