Publicystyka

“The Bad Batch” S01E15 – ciekawostki

Za nami emocjonujący 15. odcinek The Bad Batch, który przyniósł całkiem sporo rozstrzygnięć fabularnych i ustawił stawkę przed finałowym epizodem. Tradycyjnie nie zabrakło także miejsca na kilka nawiązań i ciekawostek.

Muzyka

Przez sporą część odcinka w tle możemy usłyszeć ścieżkę dźwiękową Johna Williamsa z Ataku klonów – są to partytury, które w filmie słyszeliśmy podczas wizyty Obi-Wana Kenobiego na Kamino.


Rozkazy

You may fire when ready” – rozkaz wydany przez moffa Tarkina admirałowi Rampartowi na chwilę przed zniszczeniem placówki na Kamino jest oczywistym nawiązaniem do identycznych słów Tarkina z Nowej nadziei i Łotra 1, które padły z jego ust tuż przed strzałami z Gwiazdy Śmierci.


Sekretne laboratorium

Jak się okazało, Omega, Oddział 99 oraz przypuszczalnie także Boba Fett nie powstali w tym samym laboratorium, co regularne klony, tylko w zupełnie odosobnionej części placówki kaminoan. Słowa Omegi zdradzają też fakt, że powstała ona wcześniej od klonów z Parszywej zgrai.


Przygotowania do nieśmiertelności

Admirał Rampart twierdzi, że technologia klonowania jest teraz pod kontrolą Imperium – niewykluczone, że kluczowe instrumenty i narzędzia zostały przetransportowane z Kamino na Exegol, gdzie lata później Palpatine opracowywał swoje klony, by zapewnić sobie nieśmiertelność.


Historia zatoczyła koło

Główne wydarzenia z odcinka rozgrywają się na arenie treningowej – miejscu, gdzie w pierwszym odcinku sezonu Imperium badało sprawność klonów.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.