Książki i komiksy

Zapowiedziano komiks „Star Wars: Life Day”

Dzień Życia i uniwersum Gwiezdnych wojen nie należą do połączeń, z którymi fani mają najlepsze skojarzenia. Święto Wookieech było bowiem tematem przewodnim niesławnego Holiday Special, jednak w ostatnim czasie twórcy próbują ocieplać jego wizeunek – czy to w formie animacji LEGO Star Wars: Holiday Special, czy też serii komiksowej Adventures, która poruszyła ów temat na początku tego roku.

Do tego zacnego grona dołączy także zapowiedziany wczoraj komiks Star Wars: Life Day od wydawnictwa Marvel. Będzie to one-shot, a więc cała historia zamknie się w jednym zeszycie, przypuszczalnie o większych rozmiarach niż te standardowe. W środku znajdziemy cztery opowieści ze wszystkich er świata Gwiezdnych wojen, powiązane z tytułowym Dniem Życia, które Han i Chewie przywołają w chwili zagrożenia. Już teraz zdradzono, że jedna z opowieści będzie zawierać bezpośrednie powiązanie z Burryagą – padawanem z rasy Wookieech, jednym z bohaterów ery Wielkiej Republiki. Pokazano także okładkę autorstwa Phila Noto:

Scenarzystami komiksu są Cavan Scott, Justina Ireland, Jody Houser i Steve Orlando. Za stronę wizualną odpowiadać będzie Ivan Fiorelli i inni, nieujawnieni na razie rysownicy. Zeszyt ukaże się na rynku w listopadzie tego roku.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.