Książki i komiksy

Zapowiedziano „Star Wars: Crimson Reign” – serię komiksów o Qi’rze po „Solo: A Star Wars Story”

Ostatnie dni z pewnością należą do bardzo obfitych, jeśli chodzi o zapowiedzi z uniwersum Odległej galaktyki – doczekaliśmy się nowego trailera Star Wars: Visions, antologii filmów zrealizowanych w stylistyce anime przez najzdolniejszych japońskich twórców, a także ujawnienia nowego komiksu Star Wars: Life Day, mającego przedstawić klasyczny już motyw świętowania Dnia Życia przez Chewbackę i Hana Solo. Dziś jednak pojawiła się prawdziwa gratka dla czytelników gwiezdnowojennych komiksów oraz fanów spin-offu o najsłynniejszym szmuglerze, bowiem zaprezentowano nadchodzącą serię Star Wars: Crimson Reign, gdzie pierwsze skrzypce odegra dawna miłość Hana, Qi’ra.

Jak dowiadujemy się z ekskluzywnego tekstu ujawnionego przez serwis IGN, powstająca seria komiksów ukaże nam wydarzenia osadzone pomiędzy Imperium kontratakuje a Powrotem Jedi, a historia skupi się na przestępczej organizacji Szkarłatny Świt oraz Qi’rze, która po wydarzeniach z Solo: A Star Wars Story stała się jej przywódczynią.

Fabuła Crimson Reign poniekąd ma stanowić kontynuację Wojny łowców nagród, zaś autorem scenariusza jest uznany i świetnie oceniany przez czytelników Charles Soule, odpowiadający za mnóstwo innych serii komiksowych ze świata Gwiezdnych wojen, a także powieść Światło Jedi, stanowiącą otwarcie ery Wielkiej Republiki.

Jak zdradził pisarz, w jego nowej serii pojawi się wiele interesujących oraz znanych fanom postaci, w tym… rycerze Ren! Nie wiemy jeszcze, jaką rolę mieliby odegrać poboczni antagoniści ery Sequeli, lecz sama ich obecność jest wystarczająco intrygująca.

Poniżej możecie zobaczyć warianty okładek poszczególnych numerów Crimson Reign.

Premiera pierwszego zeszytu przewidziana jest na listopad tego roku. Dokładną datę poznamy zapewne w nadchodzących tygodniach.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.