Seriale

Rysunki koncepcyjne oraz szczegóły roli Dartha Vadera w „Obi-Wanie Kenobim”!

Od dłuższego czasu nie mieliśmy okazji podzielić się z Wami żadnymi interesującymi wieściami zza kulis produkcji Obi-Wana Kenobiego, jednak właśnie się to zmieniło, bowiem do sieci wyciekła dziś prawdziwa bomba – rysunki koncepcyjne Dartha Vadera, w którego w ramach serialu wcieli się odtwórca Anakina Skywalkera w dwóch częściach trylogii Prequeli, Hayden Christensen. Poznaliśmy też kilka detali dotyczących roli Mrocznego Lorda w nadchodzącym tytule.

UWAGA! Poniżej potencjalne spoilery z Obi-Wana Kenobiego!

Grafiki koncepcyjne oraz szczegóły fabularne zostały przekazane przez zaufane źródła redaktorom serwisu Star Wars News Net i tam też pierwotnie je opublikowano. Jak ujawnia portal, w końcu wyjaśniła się tajemnica dotycząca zatrudnienia do roli Vadera właśnie Haydena Christensena, a nie jakiegokolwiek innego aktora, który mógłby z powodzeniem przywdziać czarny kombinezon i przemawiać podłożonym głosem Jamesa Earla Jonesa (tak jak odbyło się to podczas kręcenia Łotra 1, gdzie w Vadera wcielili się aktorzy Spencer Wilding i Daniel Naprous, wyróżniający się posturą zbliżoną do tej, jaką posiada Mroczny Lord Sithów). Mówiąc krótko – na ekranach ujrzymy Vadera bez kombinezonu.

Doniesienia te potwierdzają rysunki udostępnione przez SWNN. Ukazują one Anakina podłączonego do aparatury podtrzymującej życie, a także jego zbiornik z bactą i maskę oddechową, używaną przez niego podczas kąpieli regeneracyjnych.

Jak podkreśla John Hoey, przedstawione powyżej ilustracje bezpośrednio łączą się z powodami, dla których do roli Vadera zatrudniony został właśnie Christensen (co kosztowało wytwórnię Disney znacznie więcej, niż wyniosłoby zatrudnienie dowolnego statysty). Postać Skywalkera ma odegrać bardzo istotną rolę w serii o Obi-Wanie i oglądać będziemy go nie tylko w charakterystycznym kombinezonie, ale przede wszystkim bez niego.

Biorąc pod uwagę, iż do tej pory pozafilmowa historia Vadera ukazywana była niemal wyłącznie w komiksach, ciekawie będzie zobaczyć, jak czarny charakter zostanie rozwinięty w ramach produkcji serialowej. Osobiście mocno liczę na to, że wewnętrzna przemiana Anakina i jego upadek zostaną tu wyraźnie zaakcentowane.

Star Wars: Obi-Wan Kenobi zadebiutuje na platformie Disney+ w 2022 roku.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.