Filmy

Ujawniono koncepcję Mrocznej Rey inspirowaną postacią z „Władcy Pierścieni”

Od premiery The Rise of Skywalker, który pośród wielu widzów i fanów Star Wars wzbudził mieszane odczucia, minęły już niemal 2 lata, a film J.J. Abramsa zdążył nieco okrzepnąć w naszej świadomości. Tym niemniej od czasu do czasu wciąż możemy natknąć się na zakulisowe materiały, rzucające nieco światła na pierwotne pomysły twórców, jakie ostatecznie nie pojawiły się w produkcji lub zostały na tyle zmodyfikowane, że nie przypominają już tego, czym oryginalnie były. W opis ten z pewnością wpisuje się ujawniona niedawno grafika koncepcyjna z Epizodu IX.

Artysta koncepcyjny, Adam Brockbank, udostępnił na swoim instagramowym profilu projekt Mrocznej Rey, jaki stworzył na potrzeby finału sagi Skywalkerów. Jednakże mroczna wersja bohaterki Sequeli znacząco różni się od tej, którą przedstawiono nam w ruinach Gwiazdy Śmierci w ostatecznej wersji filmu, bowiem odziana jest w biały strój, mocno kontrastujący z jej złowrogą naturą.

Jak wyjaśnia Brockbank, taka wizja Mrocznej Rey została zainspirowana przez postać z Władcy Pierścieni, a konkretnie Galadrielę, która w pewnym momencie została opanowana przez ciemne moce Jedynego Pierścienia, jednak w momencie tym ukazana została właśnie w otoczeniu bieli, co stało w opozycji do ogarniającego ją mroku.

Rysownik wspomina także, iż Rey ukazana jest tutaj w otoczeniu prochów unoszących się nad Coruscant, co może sugerować, że jest to wizja bohaterki z wersji scenariusza Colina Trevorrowa, a nie J.J. Abramsa, gdyż właśnie u tego pierwszego spora część akcji miała rozgrywać się na powierzchni dawnej stolicy Republiki Galaktycznej.

Omawiany rysunek zobaczycie poniżej:

Co sądzicie o takiej wersji Mrocznej Rey? Chcielibyście zobaczyć ją na ekranach czy jednak ciemny ubiór i kaptur były odpowiedniejszymi wyborami dla wizji bohaterki opanowanej przez Ciemną stronę Mocy?

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.