Książki i komiksy

Zapowiedziano finał trylogii Qi’ry oraz komiks powiązany z hotelem Galactic Starcruiser

Częstotliwość wydawania komiksów ze świata Star Wars zdążyła już wrócić do stanu sprzed pandemii, więc teraz przyszła pora na rozszerzenie oferty, między innymi przez powrót długo niewidzianych miniserii. W ostatnich dniach zapowiedzi doczekały się dwa takie komiksy od wydawnictwa Marvel.

Pierwszy z nich to finałowa odsłona trylogii o Qi’rze i Szkarłatnym Świcie, której pierwszą częścią jest dobiegający dziś końca komiks War of the Bounty Hunters, zaś drugą zapowiedziana na grudzień miniseria Crimson Reign. Na razie nie są znane jakiekolwiek szczegóły, poza tym, że komiks ukaże się w przyszłym roku i zatytułowany będzie The Hidden Empire. Możemy raczej bezpiecznie założył, że za jego scenariusz, tak jak dwóch poprzednich, będzie odpowiedzialny Charles Soule.

Drugim zapowiedzianym komiksem jest 5-zeszytowa miniseria Halcyon Legacy. Halcyon zgodnie z uniwersum jest statkiem wycieczkowym i będzie jednocześnie pełnił rolę miejsca akcji atrakcji-hotelu Galactic Starcruiser, powstającej nieopodal parku Galaxy’s Edge. Na kartach komiksu przyjdzie nam poznać historię okrętu od czasów Wielkiej Republiki aż do panowania Najwyższego Porządku. Scenariusz napisze Ethan Sacks (m.in. Łowcy nagród, Galaxy’s Edge), zaś ilustracje stworzy Will Sliney (The Rise of Kylo Ren, Galaxy’s Edge ). Miniseria zadebiutuje w przyszłym roku – już teraz jednak twórcy podzielili się z nami okładką pierwszego zeszytu.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.