Seriale

Produkcja „The Mandalorian” zostanie wstrzymana? Strajki pracowników opóźnią premiery

W tym tygodniu mieliśmy okazję poinformować Was, iż w końcu rozpoczęto prace na planie 3. sezonu The Mandalorian i do sieci trafiły nawet pierwsze zdjęcia odkrywające co nieco kulisy produkcji. Niewykluczone jednak, że w bardzo niedalekiej przyszłości wszystko na powrót stanie.

IATSE, czyli International Alliance of Theatrical Stage Employees, planuje bowiem rozpocząć strajk, mający wymusić na producentach rozpatrzenie żądań pracowników produkcji filmowych i telewizyjnych dotyczących warunków zatrudnienia. Jeśli do poniedziałku nie dojdzie do porozumienia między dwiema stronami, około 60 tysięcy osób pracujących przy projektach kinowych bądź serialach wstrzyma swój udział w ich powstawaniu na czas 90 dni. To oczywście uniemożliwi kontynuacje większości prac.

Według Murphy’s Multiverse między innymi właśnie Lucasfilm będzie musiał zmierzyć się z konsekwencjami strajku i pierwszy serial aktorski Star Wars znów nie będzie aktywnie rozwijany. Wskazuje się również, iż potencjalnie w strajku mogą uczestniczyć także montażyści oraz osoby odpowiedzialne za efekty specjalne, w związku z czym wstrzymana zostałaby również postprodukcja wielu tytułów – w przypadku Gwiezdnych wojen dotyczyłoby to oczywiście Obi-Wana Kenobiego i Andora.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.