Książki i komiksy

„Thrawn Ascendancy: Lesser Evil” – nowy fragment oraz plakat finałowej części trylogii

Polscy fani Gwiezdnych wojen od niedawna mają powody do radości, bowiem dowiedzieliśmy się, że wydawnictwo Olesiejuk planuje wydanie pierwszej części najnowszej trylogii o przygodach słynnego Chissa zatytułowanej Dynastia Thrawna: Chaos. Jednakże za Oceanem seria książek Timothy’ego Zahna niebawem dobiegnie końca, kiedy to 16 listopada zadebiutuje finałowa część trylogii o podtytule Lesser Evil (pol. Mniejsze zło). Stałym elementem kampanii promocyjnych nadchodzących powieści jest publikowanie ich fragmentów i nie inaczej jest w przypadku omawianej pozycji.

Oficjalna strona starwars.com opublikowała fragment Mniejszego zła, w którym nasz bohater spotyka członka chissańskiej arystokracji – Thrassa – na przyjęciu powitalnym dla nowych członków rodziny Mitth. Wspomniany fragment możecie przeczytać lub odsłuchać w formie audiobooka (tutaj).

To jednak nie wszystko, gdyż razem z rozdziałem ujawniono plakat inspirowany powieścią o Mitth’raw’nuruodo. Zobaczycie go poniżej razem z okładką książki.

Póki co nie wiemy, kiedy finał Dynastii Thrawna zadebiutuje w Polsce, jednak, tak jak wspominaliśmy wcześniej, dzięki wydawnictwu Olesiejuk niebawem pojawi się jej pierwsza część o podtytule Chaos. Możecie zamawiać ją przedpremierowo na stronie sklepu Świat Książki.

Poniżej przeczytacie opis powieści w języku polskim.

Poza granicami odległej galaktyki leżą Nieznane Regiony: mroczne i niezbadane, pełne tajemnic i niebezpieczeństw. W tym chaosie tylko tajemnicza Dynastia Chissów jest niezmienna, na tle nieustannych przemian wyróżnia się swoją stabilnością. Jednak do czasu… Wypracowane przez setki lat reguły gry mogą okazać się niewystarczające w nowej rzeczywistości.

Stolica Chissów została zaatakowana, a po wrogu nie został żaden ślad. By wytropić przeciwników, potrzebny jest ktoś, kto okaże się równie wyjątkowy jak okoliczności ataku. To starszy kapitan Mitth’raw’nuruodo, jeden z najzdolniejszych młodych oficerów Dynastii, urodzony bez tytułu, ale adoptowany przez potężną rodzinę Mitthów, która nadała mu imię Thrawn. Jego niekonwencjonalne podejście do rozwiązywania problemów może okazać się tym, czego Chissowie potrzebują teraz najbardziej. Thrawn rusza na swoją pierwszą misję, ale im bardziej zagłębia się w obszar kosmosu, który jego ludzie nazywają Chaosem, tym lepiej zdaje sobie sprawę, że jego misja nie jest tym, czym mu się wydawała.

„Dynastia Thrawna. Chaos” to pierwsza część nowej epickiej trylogii „Star Wars” Timothy’ego Zahna, autora bestsellerów „New York Timesa”.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.