Filmy

Seria plakatów „LEGO Star Wars Terrifying Tales” nawiązujących do klasyki horrorów

Nie tak dawno temu, bo 1 października, na platformie Disney+ zadebiutowała nowa animacja, łącząca w sobie ukochanie przez miliony fanów klocki LEGO oraz oczywiście uniwersum Gwiezdnych wojen. LEGO Star Wars Terrifying Tales klimatem nawiązuje do klasyki horrorów, choć oczywiście nie brakuje tam sporej dawki humoru, jak to zwykle bywa w przypadku tytułów sygnowanych logiem duńskich klocków. W podobnym tonie zostały również zaprojektowane plakaty promujące krótkometrażowy film.

Oficjalna strona starwars.com opublikowała serię posterów, które stylistyką nawiązują do najbardziej rozpoznawalnych horrorów.

Zaczynając od początku, plakat z dwoma porgami to nawiązanie do filmu Lśnienie z 1980 r., grafika z Gwiazdą Śmierci wyraźnie odwołuje się do serii Obcy w reżyserii Ridleya Scotta, postać ze świecącą głową nawiązuje do filmu Coś z 1982 r., zaś ostatni plakat, na którym widoczny jest Ben Solo, Ren i Poe Dameron, jest hołdem dla Straconych chłopców z 1987 r. – produkcji, gdzie pierwsze skrzypce odgrywają wampiry.

Wszystkie grafiki obejrzycie poniżej:

LEGO Star Wars Terrifying Tales jest już dostępne do objerzenia na Disney+.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.