Wydarzenia

Kontrakt Kathleen Kennedy jako prezes Lucasfilmu przedłużony o kolejne 3 lata

Wygląda na to, że Gwiezdne wojny w najbliższym czasie nie zmienią swojej trajektorii rozwoju, bowiem Kathleen Kennedy zachowa stanowisko prezes Lucasfilmu na kolejne 3 lata, a więc co najmniej do końca 2024 roku.

Kontrakt Kennedy, którego termin ważności został wydłużony w 2018 roku, niedawno znów wygasł, lecz szefowa wytwórni szybko zgłosiła chęć ponownego przedłużenia współpracy z Disneyem – jeśli wierzyć najnowszym doniesieniom, wniosek został rozpatrzony pozytywnie.

Informację na ten temat przekazał Matthew Belloni z portalu Puck News, a później powtórzył ją m.in. Culture Crave. Co ciekawe, wpis tego ostatniego udostępnił na swoim twitterowym profilu mąż Kennedy, Frank Marshall. Można zatem ostrożnie założyć, że jest ona potwierdzona.

Podczas gdy kinowa strona uniwersum Star Wars to w ostatnim czasie raczej pasmo niepowodzeń – wliczając w to niedawną decyzję o opóźnieniu produkcji Rogue Squadron, którego scenariusz „wymaga dopracowania” – gwiezdnowojenne seriale telewizyjne oraz inne marki Lucasfilmu (Indiana Jones i Willow) rozwijają się w zadowalającym i niezakłóconym rytmie.

Ruch w kierunku odnowienia kontraktu Kathleen Kennedy nie powinien stanowić wielkiego zaskoczenia, gdy weźmiemy pod uwagę, że wszystkie kinowe produkcje spod szyldu Gwiezdnych wojen, jakie powstały podczas jej kadencji, przyniosły Disneyowi średnio po miliardzie dolarów przychodu. Również za kadencji obecnej prezes powstał The Mandalorian, będący obecnie jednym z najpopularniejszych seriali oryginalnych na Disney+, stanowiąc główny motor napędowy usługi streamingowej w pierwszym roku jej rozwoju.

Warto zaznaczyć, że CEO Disneya, Bob Chapek, już wcześniej zapowiedział, iż zamierza kontynuować współpracę z Kathleen Kennedy przez wiele lat i jest mało prawdopodobne, by w najbliższym czasie miała zostać usunięta ze swojego stanowiska lub w jakiś sposób zachęcona do odejścia.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.