Gry

„Battlefront II” – twórcy pracowali nad Ahsoką, Asajj Ventress i Mustafarem

Docierają do nas interesujące (ale jednocześnie wprawiające w pewnego rodzaju smutek) wieści na temat dawnych planów na rozwój serii Star Wars: Battlefront od studia DICE. Zdradził je były szef ekipy odpowiedzialnej za grę, Dennis Brännvall.

W ostatnich dniach na forach platformy Reddit gracze rozpoczęli dyskusję na temat wydanego w 2015 roku Star Wars: Battlefront, omawiając postaci Niena Nunba i Greedo, których dodano do gry w ramach DLC Zewnętrzne Rubieże. Rozmowa o bohaterach przyciągnęła uwagę byłego członka DICE oraz ówczesnego dyrektora kreatywnego serii Battlefront, Dennisa Brännvalla, który miał do powiedzenia kilka interesujących rzeczy na temat kulisów tworzenia dodatkowej zawartości do gwiezdnowojennej strzelanki.

Najpierw Brännvall ujawnił co nieco o pierwotnych planach dotyczących pierwszego Battlefronta. Okazuje się, że z początku zamierzano dodać Chewbackę i Bosska w ramach DLC Sullust, jednak plany uległy zmianie i zdecydowano się na umieszczenie w grze Niena Nunba oraz Greedo razem z mapą Pałac Jabby. Wraz z DLC Bespin chciano początkowo dodać Lando Calrissiana i IG-88, jednakże animowanie droida okazało się zbyt czasochłonne dla deweloperów, w związku z czym ostatecznie postanowiono zastąpić go łowcą nagród Dengarem. Z kolei DLC Gwiazda Śmierci miało zawierać Obi-Wana Kenobiego i Tarkina, lecz nadchodząca premiera filmu Łotr 1 zmusiła twórców do ponownych zmian, przez co razem z mapami na Gwieździe Śmierci otrzymaliśmy Chewbackę i Bosska. W tamtym momencie DICE nie było pewne, czy uda im się zrealizować dodatek związany z Łotrem 1 (ostatecznie się udało), więc w rezerwie trzymano DLC Mos Eisley, mające dodać do gry gotowy już model Obi-Wana oraz R2-D2 (jako pełnoprawnego bohatera, a nie element jednej mapy, tak jak finalnie zrobiono to w dodatku Death Star).

Dużo ciekawsze jest jednak to, co Dennis opisał na Twitterze jakiś czas po zakończeniu dyskusji z Reddita, ujawniając, że nigdy nie planowano dodania mapy Dagobah do jakiegokolwiek Battlefronta, gdyż uznano, że bitwy Rebeliantów i Imperium na bagnistej planecie, pełniącej rolę kryjówki Mistrza Yody, byłyby za mało wiarygodne. Z kolei odpowiadając na pytanie o to, czy kiedykolwiek pojawił się pomysł implementacji planety Mustafar, Brannvall zrzucił prawdziwą bombę – okazuje się, że istniały już prototypy Mustafara, Ahsoki Tano i Asajj Ventress, które planowano dodać do Star Wars: Battlefront II w ramach paczki DLC Wojny klonów, niedługo po publikacji dodatku Scarif w kwietniu 2020 roku (jak się później okazało, ostatniej dodatkowej zawartości, jaką otrzymali fani).

Postać Ahsoki Tano bardzo długo przewijała się w kontekście plotek dotyczących Battlefronta II, a swego czasu fani znajdywali nawet pliki związane z postacią Togrutanki oraz m.in. Padmé Amidali. Teraz przynajmniej wiemy, że rzeczywiście pracowano nad dodaniem bohaterek do gry, choć jednocześnie świadomość ta sprawia, że zakończenie wsparcia dla tytułu ponad półtora roku temu wydaje się jeszcze bardziej gorzkie niż wcześniej.

Źródło: Bespin Bulletin

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.