Gry

EA skasowało „Star Wars: Battlefront 3” i w zamian tworzy dwie gry single-player

Nie mamy najlepszych wieści dla fanów serii Star Wars: Battlefront – po raz kolejny potwierdzają się wieści, że Electronic Arts zamroziło wszelkie prace nad potencjalną trzecią odsłoną gwiezdnowojennej serii od DICE. Przy okazji pojawia się jednak iskierka nadziei, bowiem pozostałe studia podległe amerykańskiemu wydawcy mają obecnie pracować nad dwiema innymi grami Star Wars, skupionymi na rozgrywce jednoosobowej.

Battlefront to w pewnym sensie pechowa marka (bądź też, jak wolą to określać niektórzy, seria dwóch części) – wiele lat temu LucasArts uśmiercił trzecią odsłonę oryginalnego cyklu na zaawansowanym etapie rozwoju, zaś teraz trzecia część serii od EA została zamieciona pod dywan jeszcze zanim miała szansę nabrać kształtów. To wszystko pomimo bardzo przyzwoitych wyników sprzedaży zarówno Battlefronta z 2015 roku, jak i następcy z 2017. Pierwsza część cierpiała na brak zawartości oraz kampanii dla pojedynczego gracza – co spowodowane było naciskiem na dotrzymanie terminu premiery gry, który musiał zbiegać się z debiutem Przebudzenia Mocy – jednak zdołała zyskać rzesze wiernych fanów, którzy utrzymywali serwery przy życiu aż do premiery kolejnej części. Z kolei Battlefront II już na starcie „zasłynął” z agresywnych mechanik monetyzacji, które odbiły się szerokim echem nie tylko w całej branży gamingowej, ale także kręgach politycznych. Chociaż gra ostatecznie odbiła się od dna, zyskała masę unikalnej zawartości i stała się przykładem, że nawet najgorszy start w dalszej perspektywie można przekuć w ogromny sukces, to nie uchroniło jej to przed ostatecznym zakończeniem wsparcia na początku 2020 roku.

Wydawać by się mogło, że dobrym sposobem na przełamanie złej passy byłoby nauczenie się na błędach z przeszłości i wydanie trzeciej odsłony serii, jednak decydenci z Electronic Arts są innego zdania. Już wcześniej dochodziły nas słuchy, że nieprędko zagramy w Star Wars: Battlefront 3, lecz teraz z wyjaśnieniami spieszy redaktor serwisu IGN, Tom Henderson, który w dość obszernym wątku na Twitterze przekazał informacje, jakie udało mu się uzyskać w tej kwestii.

„Pomysł stworzenia Battlefront 3 był podejmowany przez DICE, ale ostatecznie został odrzucony przez EA ze względu na koszty licencji.

»Pomysł odrzucono, ponieważ zarobienie tych samych pieniędzy wymagałby 20% większej sprzedaży«, powiedział jeden z byłych deweloperów.”

„To wskazywałoby, że powstanie Battlefront 3 jest bardzo mało prawdopodobne. (…)”

„Choć DICE nie pracuje nad Battlefront 3 (w zamian jest to kolejny Battlefield), w produkcji są obecnie dwie gry Star Wars, które powstają pod skrzydłami EA – wygląda jednak na to, że są one mocniej skupione na fabule/rozgrywce dla jednego gracza niż na trybie multiplayer. (…)”

Biorąc pod uwagę, że Henderson mówi o tym, iż nowe gry Star Wars powstają pod nadzorem Electronic Arts, w kontekście tych doniesień trzeba brać pod uwagę wszystkie studia deweloperskie, jakie należą obecnie do wydawcy. Jednym z nich z całą pewnością jest Respawn, który od dłuższego czasu pracuje już nad sequelem Jedi: Fallen Order, mającym (przynajmniej według plotek) zadebiutować w 2023 roku. Tajemnicą pozostaje, kto pracuje nad drugim ze wspomnianych tytułów.

Od pewnego czasu wiemy już, że wraz z końcem 2023 roku Electronic Arts straci wyłączność na wydawanie gier spod szyldu Gwiezdnych wojen, w związku z czym nieustannie docierają do nas wieści o innych gigantach branży, którzy podjęli się tworzenia gier osadzonych w Odległej galaktyce – o wszystkich grach, jakie mogą zadebiutować w najbliższych latach, przeczytacie w tutaj.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.