Książki i komiksy

Gwiezdne wojny w Polsce – na co warto czekać w grudniu 2021?

Koniec roku i zbliżające się Święta Bożego Narodzenia to z pewnością doskonała okazja do zaopatrzenia się w kolejne pozycje ze świata Star Wars od wydawnictw Olesiejuk i Egmont. Pierwsze z nich oficjalnie rozpoczyna już drugą falę projektu osadzonego w czasach Wielkiej Republiki, drugie zaś nadrabia zaległości pierwszym polskim komiksem ze wspomnianej ery.

 • Książka Star Wars. Wielka Republika. Burza nadciąga
 • 542 strony
 • miękka oprawa ze skrzydełkami
 • 8 grudnia (punkty sprzedaży poza Empikiem, gdzie książka ukazała się 24 listopada)
 • 44,99 zł
 • m.in. księgarnie Świat Książki

Przewodnia powieść drugiej fali pierwszej fazy projektu The High Republic.

Po katastrofie nadprzestrzennej, podczas której Jedi wykazali się niezwykłym bohaterstwem, Republika nadal się rozwija, łącząc kolejne światy pod wspólnym sztandarem. Pod przywództwem kanclerz Liny Soh duch braterstwa rozprzestrzenia się po galaktyce, docierając do jej dalekich zakątków. Działania kanclerz wspierają Jedi – m.in. Stellan Gios, Bell Zettifar i Elzar Mann – którzy odpowiadają za utrzymanie harmonii i ładu. Nie bez znaczenia jest też nowo utworzona stacja kosmiczna Latarnia Gwiezdny Blask. Lina Soh przygotowuje się do Festiwalu Republiki, podczas którego planuje zaprezentować mieszkańcom galaktyki korzyści, jakie płyną z dołączenia do nowego systemu. Tymczasem jego wrogowie, brutalni i dzicy Nihilowie, nie rezygnują ze swoich planów pogrążenia galaktyki w chaosie. Ich przywódca, żądny zemsty Marchion Ro, zamierza rozpętać burzę, która ma siać spustoszenie w Republice. Czy Jedi uda się powstrzymać krwawe zapędy Nihilów? W tej walce przyjdzie im zmierzyć się z prawdziwym koszmarem, przed którym – być może – nawet Moc nie zdoła ich ochronić…


 • Komiks Star Wars Wielka Republika Tom 1. Bez strachu
 • 136 stron
 • miękka oprawa ze skrzydełkami
 • 24 listopada
 • 39,99 zł
 • m.in. sklep wydawnictwa Egmont

Nowa seria ze świata Gwiezdnych wojen oryginalnie wydawana przez Marvela od 2021 roku. Akcja opowieści rozgrywa się około trzech wieków przed wydarzeniami ukazanymi w filmach Star Wars. W galaktyce panuje pokój pod rządami Republiki Galaktycznej, którą chronią szlachetni i mądrzy rycerze Jedi. Symbolem świetności Republiki ma być Latarnia Gwiezdny Blask powstająca w najdalszych zakątkach Zewnętrznych Rubieży. Ta nowa stacja kosmiczna to promień nadziei widoczny dla wszystkich. Ale gdy Republika przeżywa renesans, w siłę rośnie także przerażający nowy przeciwnik. Strażnicy pokoju i sprawiedliwości muszą stawić czoło temu zagrożeniu dla siebie, galaktyki i samej Mocy… 


Grudzień wypada dość skromnie także na amerykańskim rynku. Spośród książek możemy wyróżnić jedynie kolejny tom serii Be More… od Josepha Jaya Franco – będącej żartobliwymi poradnikami-książkami inspiracyjnymi – tym razem poświęcony postaci Boby Fetta. Premiery możemy spodziewać się 21 grudnia. Tradycyjnie otrzymamy też sporą porcję nowych zeszytów komiksowych od wydawnictw Marvel oraz IDW – szczególną uwagę zwraca pierwszy zeszyt miniserii Crimson Reign, będącej środkową częścią komiksowej trylogii o Qi’rze i Szkarłatnym Świcie.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.