Książki i komiksy

Zapowiedziano komiks „Han Solo & Chewbacca” osadzony po wydarzeniach z filmowego spin-offu

Wczoraj wieczorem oficjalnie zapowiedziano kontynuację filmowego spin-offu o Hanie Solo! Nim jednak zaczniecie otwierać szampana, musicie wiedzieć, że będzie to kontynuacja w formie… serii komiksowej.

Ogłoszenia serii Han Solo & Chewbacca, jak została zatytułowana, dokonano na oficjalnej stronie starwars.com. Jak możemy przeczytać w zapowiedzi, scenarzystą zostanie Marc Guggenheim (oneshoty Age of Rebellion Special i Age of Republic Special), zaś za stronę wizualną odpowiadał będzie David Messina (jeden z ilustratorów 3 zeszytów miniserii War of the Bounty Hunters). Akcja komiksu zostanie osadzona na kilka lat przed IV Epizodem i przedstawi działalność tytułowego duetu, pracę dla Jabby oraz współpracę z Greedo. Nie określono długości serii, więc możemy założyć, że będziemy mieć do czynienia z dłuższym ongoingiem, liczącym kilkadziesiąt zeszytów.

Powstanie tego komiksu można uznać za ostateczne przekreślenie szans na powstanie aktorskiej kontynuacji przygód Hana – zwłaszcza, że w opublikowanym razem z zapowiedzią wywiadzie scenarzysta jasno wskazuje pewne różnice charakterologiczne między Hanem z finału solowego filmu a Hanem z Nowej nadziei, które będzie chciał wyjaśnić. Jednocześnie jako inspirację dla komiksu wskazuje kultowy amerykański western Butch Cassidy i Sundance Kid.

Ujawniono także okładkę pierwszego zeszytu autorstwa Alexa Maleeva:

Komiks zacznie się ukazywać nakładem wydawnictwa Marvel w marcu przyszłego roku. Miejmy nadzieję, że za sprawą wydawnictwa Egmont zagości on także na półkach polskich sklepów.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.