Seriale

Kiedy premiera „Obi-Wana Kenobiego”? Nowa informacja na Disney+

Jeszcze kilka lat temu nowy projekt poświęcony postaci Obi-Wana Kenobiego w interpretacji Ewana McGregora wydawał się zaledwie marzeniem fanów. Z czasem jednak zaczęło pojawiać się coraz więcej plotek na temat takiej potencjalnej produkcji i w końcu dwa i pół roku temu oficjalnie zapowiedziano, iż powstanie kierowany na Disney+ serial o bohaterze. Jakiś czas temu zakończono już nawet prace na planie. Kiedy zatem można spodziewać się debiutu tytułu?

Wygląda na to, że pozostały czas oczekiwania może okazać się bardzo niedługi. Jak bowiem wskazuje Bastion Polskich Fanów Star Wars, na platformie streamingowej Disneya wśród zapowiedzi na najbliższy okres pojawił się panel zwiastujący premierę kolejnego serialu Star Wars. Nie pojawia się co prawda konkretna data, jednak Kenobi znajduje się za Eternals oraz The Ice Age Adventures of Buck Wild, które trafić na streaming mają jeszcze w tym miesiącu – odpowiednio 12 oraz 28 stycznia.

Oczywiście nie oznacza to, że Obi-Wana obejrzymy w ciągu najbliższych trzech tygodni – szczególnie, że do tego czasu jeszcze nie zakończy się emisja Księgi Boby Fetta – natomiast być może debiut nastąpi wcześniej niż dotąd zakładaliśmy. Dotychczas wiele wskazywało raczej na przełom wiosny i lata, termin zbliżony nawet do połowy roku, jednak teraz, skoro serial pozycjonowany jest obok styczniowych nowości, a The Book of Boba Fett zakończy się w lutym, premiera już w bliższych miesiącach, na przykład marcu, wydaje się możliwa. Warto też zwrócić uwagę, że Disney w ostatnim czasie bardzo ociąga się z kampaniami promocyjnymi produkcji kierowanych na streaming (pierwszy zwiastun serialu o Bobie Fetcie trafił do sieci niecałe dwa miesiące przed premierą pierwszego odcinka).

Warto jednak podkreślić, iż wciąż nie mamy żadnych konkretów i tylko snujemy domysły. „Coming soon” jest na dobrą sprawę określeniem bardzo nieprecyzyjnym, a kto wie, czy nie wiąże się też ze zmianą strategii i być może Obi-Wana Kenobiego wcale nie zobaczymy wcześniej, ale za to promocja obejmie tym razem szerszy okres. Wszystkie nowe informacje oczywiście będziemy przekazywać.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.