Filmy

Do sieci trafił nieznany wcześniej film z treningu Haydena Christensena do „Zemsty Sithów”

Od premiery Zemsty Sithów minęło niemal 17 lat, a mimo to film nadal kryje przed nami kilka tajemnic. Jednym z największych wyzwań stojących przed twórcami było spektakularne przedstawienie kulminacyjnego momentu całej trylogii, czyli pojedynku Anakina z Obi-Wanem na Mustafarze – stąd też aktorzy wcielający się w ich role, Hayden Christensen i Ewan McGregor, poświęcili kilka miesięcy (sic!) na trening choreografii, tak że finalnie element ten nie musiał być w żaden sposób ulepszany cyfrowo.

Właśnie z owym treningiem wiąże się wspomniana tajemnica, czyli niepublikowany wcześniej film, prezentujący, jak wyglądały przygotowania do pojedynku. Wideo pierwotnie należało do Nicka Gillarda – koordynatora kaskaderów oraz choreografa i twórcy pojedynków na miecze świetlne w trylogii Prequeli. Z okazji 10-lecia istnienia ekipy Saber Project, Nick spotkał się z nimi i podarował wspomniane nagranie, które dopiero kilka dni temu zdecydowali się udostępnić online po niemal 6 latach – możecie je zobaczyć w tym miejscu. Jak czytamy:

„Podczas gdy Ewan McGregor nie jest widoczny na tym testowym nagraniu, możemy zobaczyć Haydena Christensena i ekipę kaskaderów. Nakręciliśmy ten filmik, by pokazać George’owi Lucasowi, w jaki sposób może wyglądać finałowe starcie [między Anakinem a Obi-Wanem – przyp. red.]. Drobne fragmenty tego filmiku pokazano wcześniej w ramach dodatku Star Wars It’s All For Real: The Stunts Of Episode III, który pojawił się na wydaniu DVD Zemsty Sithów, ale można go też znaleźć w Internecie.”

Trzeba przyznać, że filmik robi spore wrażenie. Możemy się więc zastanawiać, czy legendarnemu już pojedynkowi będzie miało szansę dorównać starcie Obi-Wana z Vaderem, które szykują dla nas twórcy serialowego Obi-Wana Kenobiego. Serial powinien zadebiutować na Disney+ w najbliższych miesiącach.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.