Seriale

[Plotka] Powstaje animacja oparta na powieści „Utracone gwiazdy”

Niewątpliwie serialowa część uniwersum Gwiezdnych wojen jest w tej chwili, w trakcie przerwy między kinowymi widowiskami, jednym z filarów marki. Fani mogą wybierać spośród animacji, jak i projektów aktorskich, zaś na horyzoncie czeka całkiem pokaźna liczba zapowiedzi, jednak skupiających się głównie na tym drugim medium. Jeśli wierzyć najnowszym plotkom, być może dołączy do nich nowa animacja.

Informację pierwotnie opublikował portal That Hashtag Show, jednak przekazanie jej dalej przez portal The DisInsider, bardzo wiarygodny, jeśli chodzi o rzeczy powiązane z Disneyem, oznacza, że coś musi być na rzeczy. Według ich doniesień w przygotowaniu jest serial animowany oparty na kanonicznej powieści Utracone gwiazdy Claudii Gray. Za stworzenie serialu, obok Lucasfilmu, miałoby odpowiadać kanadyjskie studio ICON Creative Studio (m.in. Monster At Work, Elena of Avalor).

Utracone gwiazdy to kultowa już wśród fanów powieść, która błyskawicznie zyskała uznanie. Mimo że od jej premiery minęło niemal 7 lat, to nadal uważana jest za jedną z najlepszych kanonicznych książek, a jej potencjalna kontynuacja jest gorąco oczekiwana. Fabuła powieści rozgrywa się na przestrzeni kilkunastu lat, zaczynając się 11 lat przed Nową nadzieją, a kończąc w trakcie bitwy o Jakku, i przedstawia losy Thane’a Kyrella oraz Cieny Ree, pierwotnie przyjaciół, a ostatecznie wrogów stojących po stronie Rebelii i Imperium, co jednak nie przeszkadza rozwinąć się uczuciu między nimi.

Przypomnijmy, że to niejedyne plotki o nadchodzących animacjach – wcześniej informowaliśmy o serialu skupionym dookoła Maula i Szkarłatnego Świtu oraz enigmatycznym Tales of the Jedi. Jeśli któryś z tych projektów rzeczywiście jest rozwijany, to ze sporą dozą prawdopodobieństwa usłyszymy o nim podczas tegorocznego Celebration, które zaplanowane jest na 26-29 maja.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.