Książki i komiksy

Zapowiedziano komiks o Obi-Wanie i książkę towarzyszącą grze „Star Wars: Hunters”

Pewną tradycją jest, że większości dużych premier gwiezdnowojennych związanych z grami i produkcjami aktorskimi towarzyszą premiery wydawnicze. Nie inaczej będzie z serialowym Obi-Wanem Kenobim oraz grą Star Wars: Hunters, które doczekają się kolejno komiksu oraz książki.

Komiks zatytułowany po prostu Obi-Wan będzie 5-zeszytową miniserią, napisaną przez uznanego scenarzystę Christophera Cantwella, dla którego będzie to debiut w świecie Star Wars, oraz zilustrowany przez Ario Anindito (obecna seria The High Republic). Historia skupi się na ostatnich dniach życia Kenobiego na Tatooine, kiedy to spisuje on swoje dzienniki, znane chociażby z serii komiksowej Star Wars z 2015 roku. W każdym zeszycie przyjdzie nam zobaczyć słynnego Jedi w różnych etapach jego życia: najpierw jako nowicjusza, padawana, później w trakcie Wojen klonów oraz na końcu jego życie jako Mistrza Jedi. Pierwszy zeszyt ukaże się w maju tego roku nakładem wydawnictwa Marvel, a jego okładkę możecie zobaczyć poniżej:

Z kolei Star Wars Hunters: Battle for the Arena, to książka dla młodzieży młodszej, oparta na nadchodzącej grze, autorstwa Marka Oshiro. Fabuła skoncentruje się na czułej na Moc Rieve, sierocie z Korelli, która trafia jako tytułowa łowczyni na niebezpieczną Arenę znajdującą się na planecie Vespaara. Licząca 240 stron pozycja od wydawnictwa Disney-Lucasfilm Press zadebiutuje za Oceanem 1 listopada tego roku. Jej okładkę znajdziecie powyżej.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.