Książki i komiksy

W tym roku doczekamy się przewodnika do „The High Republic”!

Inicjatywa The High Republic to największe tego typu wydarzenie wydawnicze w historii marki Star Wars, za którego sukces z pewnością odpowiada kreowana dookoła projektu otoczka pewnej „filmowości”, objawiającą się w postaci grafiku wydawniczego i szeregu zwiastunów. Nic więc dziwnego, że ogromny sukces skłonił twórców do kontynuacji tego trendu.

Jak ujawniono za sprawą karty produktu w sklepie Amazon, wzorem filmowych (i niektórych serialowych) produkcji Lucasfilmu, jeszcze w tym roku doczekamy się oficjalnego przewodnika po erze Wielkiej Republiki. Star Wars: The High Republic: An Illustrated Archive autorstwa Cole’a Hortona ukaże się na rynku 18 października nakładem wydawnictwa Insight Editions. Na bogato ilustrowaną publikację, liczącą sobie 160 stron, składać się będą charakterystyki znanych z 1. fali członków Zakonu Jedi, pojazdów, stworów i lokacji. Czytelnicy będą mogli lepiej przyjrzeć się poszczególnym bohaterom i złoczyńcom, a także technologii, jaka stoi za ich działaniami.

Cole Horton to współautor wielu cenionych przez fanów encyklopedii ze świata Gwiezdnych wojen, takich jak The Star Wars Book, Battles that Changed the Galaxy oraz Galaxy’s Edge: A Traveler’s Guide to Batuu, więc z pewnością jest na co czekać. Na razie trudno powiedzieć, w jakim stopniu materiał książki wykroczy poza to, co jak dotąd poznaliśmy na łamach The High Republic, i czy potencjalnie w przyszłości czekają nas podobne przewodniki do 2. i 3. fali projektu.

Nie wiemy także, czy wydawcą polskiej wersji przewodnika będzie wydawnictwo Olesiejuk, które posiada licencję również na tego typu książki i skorzysta z niej do wydania w tym roku aktualnej edycji kroniki Star Wars Year by Year.

Podobne posty

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.