Gwiezdne Wojny - HistorieSeriale

Muzyka z „The Book of Boba Fett” oraz rozszerzony soundtrack do „Łotra 1” debiutują dziś na rynku

Piątek to tradycyjnie dzień muzycznych premier, które w tym tygodniu powiązane są także z kosmicznym uniwersum Gwiezdnych wojen. Na rynku zadebiutowała, zgodnie z przewidywaniami, kolejna część ścieżki dźwiękowej do Księgi Boby Fetta oraz całkiem spora niespodzianka.

Jak już wspomniałem, na pierwszy album składa się muzyka z drugiej połowy sezonu The Book of Boba Fett, czyli z odcinków 5 – 7. 20 partytur w wykonaniu Josepha Shirleya na bazie tematów skomponowanych przez Ludwiga Göranssona możecie posłuchać w serwisie YouTube oraz na muzycznych platformach streamingowych – link do wszystkich źródeł znajdziecie tutaj.

Ogromnym zaskoczeniem jest jednak zupełnie nieoczekiwana premiera rozszerzonej ścieżki dźwiękowej do Łotra 1! Na ponad 2-godzinny album Rogue One: A Star Wars Story (Original Motion Picture Soundtrack/Expanded Edition) składa się aż 57 utworów, w tym 6 alternatywnych wersji utworów, których nie dane nam było usłyszeć w filmie. Wcześniejsze wydanie soundtracku zawierało dla porównania „tylko” 21 partytur skomponowanych przez Michaela Giacchino. Album dostępny jest do odsłuchu w serwisie YouTube oraz na muzycznych platformach streamingowych.

Przypomnijmy, że w 2020 roku doczekaliśmy się pierwszej od czasów przejęcia Lucasfilmu przez Disneya rozszerzonej wersji albumu z muzyką do spin-offu o Hanie Solo, stworzoną przez Johna Powella. Miejmy nadzieję, że podobne potraktowanie drugiego spin-offu oznacza, że istnieje prawdopodobieństwo wydania pełnych ścieżek dźwiękowych także z pozostałych filmów Star Wars stworzonych po 2012 roku.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.