Książki i komiksy

Poznaliśmy tytuły książek z 2. fazy „The High Republic”

marvel-the-high-republic-1-title

Jesteśmy obecnie u schyłku 1. fazy projektu The High Republic, po której nastąpi półroczna przerwa od najnowszej ery w świecie Gwiezdnych wojen. Jak ujawniono jakiś czas temu, do złotego okresu Republiki powrócimy dopiero w październiku, a na dodatek będzie nas czekać mała podróż w czasie, bowiem wydarzenia z 2. fazy osadzone będą na 150 lat przed akcją znaną ze Światła Jedi i jego kontynuacji. Podczas wczorajszej premiery nowego odcinka The High Republic Show ogłoszono, jakie tytuły będą nosić nadciągające powieści.

Książką dla dorosłych, a zatem jednocześnie przewodnią powieścią nadciągającej fali, będzie Convergence pióra Zoraidy Córdovy. Tessa Gratton i znana z 1. fazy Justina Ireland razem napiszą powieść młodzieżową Path of Deceit. Z kolei za książkę dla młodszych czytelników zatytułowaną Quest for the Hidden City odpowiadać będzie George Mann. Nie oznacza to jednak, że autorzy 1. fali nie powrócą do tworzenia Wielkiej Republiki. Claudia Gray napisze dla wydawnictwa Dark Horse scenariusz komiksu Quest of the Jedi, współdzielącego tytuł z całą 2. fazą. Z wcześniejszych zapowiedzi wiemy, że Daniel José Older odpowiedzialny będzie za powieść graficzną, także wydaną przez Dark Horse, Cavan Scott nadal będzie scenarzystą serii komiksowej The High Republic od wydawnictwa Marvel. Dla Domu Pomysłów komiks o Porterze Engle stworzy także Charles Soule.

Ponadto 27 września na rynku ukaże się publikacja The Art of Star Wars: The High Republic (Phase One) napisana przez Kristin Baver i wydana przez ABRAMS Books. Oprócz wywiadów z piątką autorów tworzących 1. fazę projektu, wewnątrz znajdziemy szereg grafik koncepcyjnych i ilustracji stworzonych przez Iaina McCaiga, Ario Anindito, Harveya Tolibao, Phila Noto, Ryana Churcha i innych. W tej kolekcji znajdą się nie tylko doskonale już znane rysunki bohaterów ery, ale także wcześniej niepublikowane szkice pojazdów, stworów, kostiumów i lokacji.

Wspomniany materiał wideo możecie zobaczyć poniżej:

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.