Książki i komiksy

Nadciąga książka o ślubie Hana i Lei

Z okazji tegorocznych Walentynek doczekaliśmy się ogłoszenia kolejnej książki ze świata Gwiezdnych wojen, której centralnym elementem będzie oczywiście wątek miłosny. Już w sierpniu będziemy zaproszeni, by wziąć udział w kanonicznej wersji ślubu Hana i Lei.

Powieść zatytułowaną Star Wars: The Princess and the Scoundrel napisze Beth Revis (m.in. Rebel Rising). Akcja będzie się rozgrywać w pierwszych dniach po bitwie o Endor, kiedy to słynny przemytnik i księżniczka wezmą ślub, by potem spędzić miesiąc miodowy na pokładzie luksusowego statku Halcyon, będącego podstawą powstającej niedaleko parku Galaxy’s Edge atrakcji-hotelu Galactic Starcruiser. Sielanka nie będzie jednak trwała zbyt długo, bowiem wojna z Imperium ciągle trwa.

Warto zaznaczyć, że to nie pierwsza tego typu powieść w świecie Star Wars. Po raz pierwszy ślub legendarnej pary został przedstawiony w niekanonicznej obecnie książce Dave’a Wolvertona Ślub Księżniczki Lei z 1994 roku.

Książka The Princess and the Scoundrel ukaże się 16 sierpnia tego roku nakładem wydawnictwa Del Rey. Na tę chwilę nie znamy szczegółów polskiego wydania.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.