Filmy

Ujawniono nieznaną grafikę koncepcyjną śmierci Lei Organy w „The Rise of Skywalker”

W ciągu ostatnich kilku lat Leia Organa pojawiała się w wielu dziełach z nowego kanonu Gwiezdnych wojen, odgrywając istotną rolę w wydarzeniach z trylogii Sequeli lub pojawiając się w spin-offach, serialach, komiksach i książkach. Chociaż odgrywająca postać Carrie Fisher zmarła jeszcze przed premierą Epizodu VIII, jej bohaterka pozostała centralną postacią filmów aż do ostatniej części sagi Skywalkerów, kiedy to Leia dowodziła Ruchem Oporu w wojnie przeciwko Najwyższemu Porządkowi. Historia bohaterki zakończyła się wraz z jej śmiercią w The Rise of Skywalker, gdy próbowała uratować syna przed oddaniem się Ciemnej stronie Mocy.

Choć Epizod IX miał sporo mankamentów, o czym spokojnie można by napisać książkę, śmierć Lei wciąż stanowiła jeden z najbardziej emocjonalnych momentów w historii sagi Star Wars. Przez 40 lat fani mogli obserwować przygody Księżniczki, która niemal całe swoje życie poświęciła walce o wolność mieszkańców galaktyki, więc moment jej odejścia niósł ze sobą ładunek emocjonalny równy temu, jaki towarzyszył nam podczas sceny połączenia z Mocą jej brata, Luke’a.

Gdy Rey zraniła Kylo Rena jego własnym mieczem świetlnym, fani zobaczyli, jak życie opuszcza ciało Lei. Choć śmierć przywódczyni Ruchu Oporu nastąpiła w bazie na Ajan Kloss, nowa grafika koncepcyjna pokazuje inną wersję tego, jak wyobrażano sobie ów moment.

Phil Saunders, artysta koncepcyjny Skywalker. Odrodzenia, przedstawił na Instagramie grafikę, ukazującą alternatywną wersję śmierci Lei. Okazuje się, że pierwotnie Organa miała odejść na pokładzie łamacza blokad Tantive IV, gdzie wiele lat wcześniej rozpoczęła się jej przygoda w odległej galaktyce.

Jak możemy wyczytać z opisu Saundersa:

„Kolejna koncepcja z The Rise of Skywalker. Wcześniejsza wersja scenariusza zakładała, że śmierć Lei nastąpi w jej kajucie na statku Tantive IV. W momencie jej odejścia kometa miała przemknąć za oknem. Pomieszczenie miało być zlokalizowane zaraz pod kokpitem łamacza blokad.”

Co sądzicie o takiej scenie śmierci Księżniczki? Wolelibyście, żeby została ona umiejscowiona na korwecie czy jednak bardziej odpowiada Wam scena z ostatecznej wersji filmu? Dajcie znać w komentarzach!

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.