Seriale

Ian McDiarmid: Palpatine może powrócić w nadchodzących projektach Star Wars

Imperator Palpatine jest pełnoprawną częścią uniwersum Gwiezdnych wojen od czasu Imperium kontratakuje, gdzie zobaczyć można było go po raz pierwszy. Nieco później, bo w Powrocie Jedi, w odległej galaktyce pojawił się Ian McDiarmid, który od tej pory pozostał już ekranowym Imperatorem (zastąpił nawet Clive’a Revilla w odnowionej wersji Epizodu V). Oczywiście powrócił również do roli Palpatine’a, gdy fabuła The Rise of Skywalker przywróciła Sitha do życia i mogłoby się wydawać, że tym samym pożegnał się z postacią, w którą wcielał się na przestrzeni wielu lat.

Sam aktor widzi to jednak inaczej i twierdzi, że Imperator jak najbardziej może jeszcze powrócić. Oczywiście po Epizodzie IX nie powinien już sprawiać problemów galaktyce, ale powstaje przecież bardzo dużo projektów Star Wars osadzonych przed wydarzeniami z finałowego filmu sagi Skywalkerów.

Jak przekazał jeden z użytkowników Reddita, w wywiadzie udzielonym jeszcze w ubiegłym roku magazynowi Metro, Ian McDiarmid oznajmił, że nie należy wykluczać możliwości, iż jeszcze zobaczymy go w roli Palpatine’a.

„Muszę chyba zaakceptować, że dzięki mojej niewdzięcznej wnuczce moje unicestwienie było ostateczne. Ale rzecz jasna Vader powraca w nowym serialu, tak że zakładam, że nie jest niemożliwe, aby któregoś dnia znów odkryty został jego mentor czyhający w ciemnościach.”

Co ciekawe, wywiad opublikowany został już po zakończeniu zdjęć do Obi-Wana Kenobiego, tak że nie byłoby przesadą przypuszczenie, iż McDiarmid mógł znaleźć się na jakiś czas na planie produkcji i nieprzypadkowo odniósł się w wypowiedzi do właśnie tego serialu. To jednak oczywiście jedynie przypuszczenie, do którego należy podchodzić z ogromnym dystansem. Bardzo możliwe, że Lucasfilm w żadnym z nadchodzących projektów nie sięgnie po postać Imperatora Palpatine’a (nawet w przypadku, gdy czas akcji nie wykluczałby takiego kroku).

Póki co rzecz jasna nie mamy też żadnych informacji, które jasno wskazywałyby na taką ewentualność. Wypowiedź aktora pozostaje jednak ciekawą wskazówką, gdyby kiedyś pojawiły się przecieki na temat jego potencjalnego powrotu do świata Star Wars

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.