Seriale

[Plotka] Szczegóły roli Luke’a Skywalkera w „Obi-Wanie Kenobim”

Od momentu ogłoszenia daty premiery Obi-Wana Kenobiego niemal codziennie jesteśmy zalewani kolejnymi plotkami na temat różnych aspektów nadchodzącego serialu. Po tym, jak w ostatnich dniach dowiedzieliśmy się, jaka będzie rola Lei Organy (i potencjalnie jej przybranych rodziców) w ramach przygód brodatego Jedi, przyszedł czas na doniesienia o młodym Luke’u Skywalkerze.

Źródłem przecieków ponownie jest niezawodny portal Making Star Wars, a konkretnie jego redaktor naczelny, Jason Ward. W najnowszym artykule opisuje on ogólny klimat serialu oraz okoliczności, w jakich spotkamy Obi-Wana, lecz przede wszystkim skupia się on na postaci syna Anakina Skywalkera. Aby dobrze oddać wszystko to, czego możemy dowiedzieć się z wpisu, postanowiłem nie streszczać informacji, lecz przytoczyć Wam najważniejsze fragmenty:

„[Obi-Wan Kenobi] to serial o człowieku, który stracił bardzo wiele, a teraz żyje z następstwami tej straty. Wszystkie jego relacje zostały zniszczone. Mimo że Kenobi złożył przysięgę Jedi i porzucił wszelkie przywiązania, jego ludzka część wciąż cierpi. To, co najwyraźniej prowadzi Kenobiego przez gorące piaski Tatooine i ciężką pracę na Morzu Wydm, to jego tajna misja, polegająca na strzeżeniu syna Wybrańca.

Kenobi nieustannie wraca myślami do swoich dni z Anakinem Skywalkerem, ojcem chłopca. Prześladuje go porażka. Wie, że jego misja ochrony Luke’a jest jedyną szansą na przywrócenie równowagi Mocy. Cierpi, ale zdaje sobie sprawę, że jego cierpienie wyzwoli galaktykę, jeśli plan Jedi zadziała i jeśli wykona swoją część misji.”

Następnie Ward wyjaśnia, że kwestia opieki nad Lukiem jest znacznie bardziej skomplikowana niż w przypadku Lei. Podczas gdy dziewczynka ma zapewnione wszelkie wygody, świetny start w przyszłość i posiada dostęp do wiedzy z całej galaktyki (jedynym, czego nie może poznać, to tożsamość Obi-Wana), jej brat żyje w ubóstwie, wychowywany przez wujostwo na farmie wilgoci.

W dalszej części zostaje nam przybliżonych kilka scen, które pokazują, w jaki sposób relacja między Owenem Larsem a Kenobim wpłynie na odseparowanie Luke’a od jakiejkolwiek wiedzy na temat Zakonu Jedi.

„W jednej z sekwencji Owen, Beru i młody Luke Skywalker są z dala od swojej farmy wilgoci. Plan zdjęciowy miał mocno przypominać Mos Eisley. Sfilmowano małego Luke’a trzymającego Beru za rękę, gdy oglądają bibeloty na targu. Owen sprzedaje w tym czasie zbiory swojej wody. Moje źródła nie są pewne, dlaczego oddala się od rodziny. Obi-Wan obserwuje ich z daleka, jest ich sekretnym strażnikiem podczas tej podróży. Luke jest bezpieczny, mimo że na Tatooine pojawiło się niebezpieczeństwo, a Owen widzi je na własne oczy.

Luke patrzy na zabawki, lecz nie dostaje tego, czego chce. Nie jest rozpieszczonym dzieckiem. Luke i Beru zajmują się swoimi sprawami, a chłopak najwyraźniej jest po prostu szczęśliwy, że na jakiś czas jest poza farmą. Opisane sekwencje Luke’a mają przeplatać się z Leią, która ma wiele interesujących rzeczy w swoim pokoju na Alderaanie, w tym droidy, pomagające jej we wszystkim, co robi tego dnia.

Jakiś czas później Obi-Wan daje znak Owenowi, po czym spotykają się na pustyni. Owen obwinia Obi-Wana o pogarszanie sytuacji i brak realnej pomocy. Obi-Wan przychodzi z czymś, co część źródeł opisuje jako zabawkę T-16 Skyhoppera (…). Pyta Owena, czy może dać to chłopcu, na co Owen odpowiada, że absolutnie nie. Owen czuje, że życie chłopca jest zagrożone z powodu Obi-Wana Kenobiego, który w tym samym czasie próbuje przynosić mu zabawki, co jest ostatnią rzeczą, jakiej Luke obecnie potrzebuje. Chłopak wymaga bezpieczeństwa, a nie zabawek. Ta scena będzie odzwierciedleniem momentu, w którym Kenobi spróbuje dać Luke’owi miecz świetlny, lecz także zostanie odesłany z kwitkiem.

Przygnębiony Obi-Wan wraca na pustynię bardziej samotny niż kiedykolwiek. Chce połączyć się z Lukiem, ale nie może. Owen ma sporo racji, a [Kenobi] o tym wie.”

Jak czytamy pod koniec, Leia ma mieć dość dużą rolę w ramach serii, lecz Luke znajdzie się tym razem na peryferiach historii. Nie jest to jeszcze czas na jego przygodę. Chłopak musi żyć w odosobnieniu, którego nie rozumie.

Star Wars: Obi-Wan Kenobi zadebiutuje na Disney+ 25 maja bieżącego roku. W roli tytułowego bohatera powróci oczywiście Ewan McGregor.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.