Seriale

[Plotka] Inkwizytorka z „Obi-Wana Kenobiego” hołdem dla Dartha Revana? Mamy opis Trzeciej Siostry

Kolejny dzień i kolejne przecieki z powstającego serialu o przygodach brodatego mistrza Jedi. Po serii plotek dotyczących między innymi czasu trwania odcinków, roli Lei oraz pojedynków Kenobiego z Vaderem, przyszedł czas na ujawnienie kilku ciekawostek na temat jednego z czarnych charakterów.

Jak podaje wiarygodny portal Making Star Wars, Inkwizytorka grana przez Moses Ingram, znana dotąd jedynie jako Trzecia Siostra, będzie nosiła imię Reva.

Wedle słów redaktora naczelnego MSW, Jasona Warda, imię Trzeciej Siostry jest hołdem dla postaci Dartha Revana, będącego jedną z centralnych postaci serii gier wideo Star Wars: Knights of the Old Republic. Antagonistka opisywana jest również jako „żeńska wersja” słynnego Sitha. Na ten moment ciężko stwierdzić, czy mówimy tu o jakimś głębszym nawiązaniu niż tylko podobieństwa imion, lecz podpowiedzią może być opis przeszłości Revy.

Jak możemy wyczytać z artykułu, postać Ingram była niegdyś członkinią Zakonu Jedi, co ma zostać pokazane w retrospekcjach z Rozkazu 66. Po przetrwaniu Czystki została wyznawczynią Ciemnej strony Mocy i Inkwizytorką, której głównym celem stało się odnalezienie i zabicie Obi-Wana Kenobiego.

Pierwsza część historii Revy to w zasadzie standardowa ścieżka, jaką przeszli wszyscy znani nam Inkwizytorzy – zarówno ci z komiksów, jak i z animacji Rebelianci czy gry Jedi: Fallen Order. Bardziej interesujący wydaje się fragment o postawieniu sobie za cel upolowania samego Obi-Wana – jak dotąd w żadnym kanonicznym źródle nie mieliśmy wzmianki o tym, by członkowie Inkwizycji poszukiwali samego Kenobiego.

Antagonistka opisywana jest jako inteligentna i brutalna. Ponownie przywołana jest scena z wcześniejszych wycieków, w ramach której Inkwizytorka obcina dłonie więźniowi na Tatooine, czego świadkiem będzie Wielki Inkwizytor.

Star Wars: Obi-Wan Kenobi zadebiutuje na Disney+ 25 maja bieżącego roku.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.