Wydarzenia

Mark Hamill opowiada się za Ukrainą za pomocą gwiezdnowojennej grafiki

Jak wiadomo, na skutek rosyjskiej inwazji, od ubiegłego tygodnia na terenie Ukrainy prowadzona jest otwarta wojna (warto pamiętać, iż agresja Rosji, niewpisująca się w klasyczne rozumienie pełnoprawnego konfliktu zbrojnego, trwa od 8 lat). Poparcie ukraińskiej walki o suwerenność nie pojawiło się na arenie międzynarodowej błyskawicznie, ale obecnie wiele państw aktywnie wspiera działania obronne Ukrainy.

Co ciekawe, wojna wywołała niewiele reakcji w przemyśle rozrywkowym i choćby medialni giganci pokroju Disneya czy Warner Bros. wycofali dystrybucję swoich najbliższych filmowych premier z terenu Rosji dopiero po tym, jak na skutek nałożonych na państwo sankcji nie byliby w stanie otrzymać stamtąd pieniędzy z pokazów w kinach.

Większą inicjatywą wykazują się natomiast pojedyncze osoby związane z filmem. Jedną z nich jest znany fanom Star Wars z roli Luke’a Skywalkera Mark Hamill, który często jasno opowiadał się przeciwko polityce Władimira Putina (nie tylko od początku inwazji Rosji na Ukrainie). Wczoraj natomiast udostępnił na Twitterze grafikę Marshalla Julisa, nawiązującą do roli aktora w Gwiezdnych wojnach z barwami kostiumu bohatera zmienionymi na odpowiadające fladze ukraińskiej i z podpisem #StandWithUkraine.

Przypominamy, że każdy z nas może mniej lub bardziej aktywnie wspierać naszych wschodnich sąsiadów w walce przeciw okupantowi. Zaangażować można się w wolontariat i pomoc ukraińskim uchodźcom czy – jeśli macie takie możliwości – wpłacić pieniądze na którąś z wielu zbiórek na rzecz Ukrainy, jak na przykład te organizowane przez Polską Akcję Humanitarną lub Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej. Pamiętajcie jednak, aby zawsze upewnić się, że takie zbiórki są wiarygodne. Sprawdzajcie również na miarę swoich możliwości informacje na temat wojny, na które traficie – rosyjska propaganda niestety wciąż się nasila, tak że należy być czujnym, by nie brać udziału w jej rozpowszechnianiu.

Слава Україні!

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.