Seriale

„Obi-Wan Kenobi”: opis wspomnień z Wojen klonów i walki z Vaderem

Im dalej w las, tym więcej drzew. To stare powiedzenie zdaje się doskonale sprawdzać w kontekście zbliżającej się premiery Obi-Wana Kenobiego na Disney+, bowiem z każdym dniem otrzymujemy coraz więcej interesujących przecieków z serialu. Tym razem dowiadujemy się więcej o pewnym wspomnieniu z czasu Wojen klonów oraz o pierwszym starciu pomiędzy Darthem Vaderem i jego dawnym mistrzem.

Źródłem doniesień raz jeszcze jest portal Making Star Wars. Oczywiście ostrzegam w tym miejscu przed potencjalnymi spoilerami, gdyż siłą rzeczy przecieki te będą zawierały opisy pewnych scen.

Jak możemy się dowiedzieć, pierwsza walka Obi-Wana z Vaderem nie pójdzie zbyt dobrze dla pierwszego z nich. Kenobi nie będzie potrafił przeciwstawić się czystemu gniewowi i agresji swojego dawnego ucznia, w związku z czym w końcu będzie musiał się wycofać, by przeanalizować sytuację i dojść do sedna swojej porażki.

Aby powstrzymać Mrocznego Lorda Sithów, konieczne będzie spojrzenie w przeszłość, co sprawi, iż będziemy świadkami flashbacku z czasu Wojen klonów. Pojawią się w nim młodsi Skywalker i Kenobi (zarówno Hayden Christensen, jak i Ewan McGregor, mają być odmłodzeni cyfrowo), a będzie on rozgrywał się niedługo po wydarzeniach z Ataku klonów. Brodaty Jedi i jego padawan mają wspólnie trenować w dojo, Obi-Wan będzie szkolił Anakina w technikach walki mieczem świetlnym.

Jedi mają trenować z użyciem mieczy. Walka treningowa będzie intensywna, ale jednocześnie w przyjacielskim duchu. Mistrz i uczeń będą też żartować i wzajemnie wytykać sobie niedociągnięcia w technice. Omawiana sekwencja ma być beztroska i przyjemna, nawiązując tym samym do lepszych czasów. W tych dobrych wspomnieniach kryją się jednak ważne wskazówki dla „teraźniejszego” Obi-Wana.

Jak podkreśla Jason Ward z MSW, cała scena to nie tylko fan service, ale też istotny element fabuły. Dzięki tym wspomnieniom Obi-Wan zrozumie, co Anakin wie o jego technice i w jaki sposób może go powtrzymać podczas kolejnej konfrontacji.

Słowa Dartha Vadera z Nowej nadziei: „Byłem tylko uczniem, teraz jestem mistrzem!” nabierają zupełnie innego znaczenia, gdy weźmiemy pod uwagę kontekst walki z serialu.

Star Wars: Obi-Wan Kenobi zadebiutuje na Disney+ 25 maja tego roku.


Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.