Seriale

Hayden Christensen: powrót do roli Vadera w „Obi-Wanie Kenobim” był „naturalny i znaczący”

W tej chwili chyba każdy fan czekający na premierę Obi-Wana Kenobiego wie, że w serialu powróci Hayden Christensen, który ponownie wcieli się w rolę Dartha Vadera. Choć Mroczny Lord Sithów nie pojawił się w wypuszczonym niedawno zwiastunie produkcji, będzie on rzecz jasna niezwykle istotnym elementem opowiadanej historii.

Magazyn Entertainment Weekly opublikował fragment wywiadu z Christensenem, gdzie padło kilka interesujących pytań oraz odpowiedzi.

Aktora zapytano między innymi o jego odczucia względem ponownego wcielenia się w bohatera prequelowej trylogii Star Wars. Oto, co miał do powiedzenia:

„Cóż, bez zbytniego wchodzenia w szczegóły, było to niesamowite. To wielki zaszczyt móc założyć ten strój.”

Dalej Hayden wyjaśnił, że udział w Obi-Wanie Kenobim jest dla niego naturalną kontynuacją roli z Zemsty Sithów:

„Wiązało się to z wieloma emocjami, ponieważ spędziłem bardzo dużo czasu [z Anakinem] i miałem wrażenie, że dobrze go znam. Powrót do roli był pod wieloma względami bardzo naturalny. Czułem się mocno podekscytowany tym, że mogłem ponownie zagrać Dartha Vadera w tym konkretnym momencie historii, ponieważ odbierałem to jako naturalną kontynuację przygody z tą postacią. Było to dla mnie bardzo znaczące przeżycie.”

Gdy zapytano go o powrót do świata Gwiezdnych wojen po 17 latach nieobecności, Christensen odpowiedział:

„Całe doświadczenie było dla mnie surrealistyczne. To naturalny aspekt powrotu po tak długim czasie. Traktowałem to jako wyjątkową okazję — za którą zarówno Ewan, jak i ja byliśmy bardzo wdzięczni.

Jedną z rzeczy, które tak bardzo lubiłem w pracy nad projektami z Gwiezdnych wojen, była wspólna ekscytacja. Wszyscy byli naprawdę podekscytowani tym, że tam są. Czuło się tę energię, a to naprawdę wyjątkowa rzecz.”

Na koniec dodał:

„Nie wiem, czym mogę się podzielić, jeśli chodzi o kulisy, ponieważ podejrzewam, że tam wyżej nie chcą, żebym mówił za dużo. Ale mogę wam powiedzieć, że kiedy po raz pierwszy zobaczyłem Ewana jako Obi-Wana, był to dla mnie wyjątkowy moment – taki, który zapamiętam na bardzo, bardzo długo.”

Z pewnością jeszcze usłyszymy co nieco ze strony Haydena Christensena, gdy kampania marketingowa Obi-Wana Kenobiego ruszy już pełną parą.

Serial zadebiutuje na Disney+ 25 maja tego roku, dokładnie w 45. rocznicę premiery Nowej nadziei.


Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.