Wydarzenia

Luke Skywalker patronem wsi w centrum Polski

Wygląda na to, że Polacy coraz bardziej zaczynają doceniać bohaterów odległej galaktyki i ich wkład w rozwój popkultury. Pewna wieś w centralnej Polsce przyjęła za swojego patrona Luke’a Skywalkera.

Rada gminy Nowa Wieś koło Kutna, od 2018 roku będącej również geodezyjnym środkiem Polski, przyjęła niedawno uchwałę o uznaniu Luke’a Skywalkera za nowego patrona miejscowości. Decyzja zapadła po licznych debatach i została przegłosowana ilością 3/4 głosów.

Oto, jak wybór ten tłumaczy wójt Nowej Wsi:

„Chcieliśmy, by nasza wieś w jakiś sposób uhonorowała zasłużonego bohatera sagi Gwiezdnych wojen, jakim bez wątpienia jest Luke Skywalker. Jedi kojarzy się bardzo pozytywnie wielu mieszkańcom Polski, dlatego postanowiliśmy, że za jakiś czas postawimy tu także jego pomnik. Liczymy, że Nowa Wieś koło Kutna stanie się nową Mekką dla polskich fanów Star Wars, odbierając ten tytuł ulicy Obi-Wana Kenobiego z Grabowca pod Toruniem.”

Pozostaje nam jedynie cieszyć się z faktu oficjalnego docenienia w naszym kraju kolejnego bohatera sagi Skywalkerów. Z niecierpliwością czekamy również na postawienie pomnika Luke’a i mamy zamiar wybrać się do Nowej Wsi koło Kutna, gdy tylko statua znajdzie się na swoim miejscu.


Oczywiście przypominamy, że dziś 1 kwietnia, czyli święto znane jako Prima Aprilis.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.