Książki i komiksy

Nowy komiks Star Wars przedstawia dzieciństwo Obi-Wana Kenobiego

Każdy mijający tydzień zbliża nas do majowej premiery serii o przygodach Obi-Wana Kenobiego i dość powiedzieć, że jest to chyba najbardziej wyczekiwana premiera tego roku. Jednakże nie samymi serialami człowiek żyje, bowiem pośród fanów Star Wars znajdzie się także niemałe grono miłośników komiksów – jeśli do niego należycie, powinniście zwrócić uwagę na jeden z nadchodzących zeszytów.

Portal SYFY udostępnił na swoich łamach pierwsze spojrzenie na nadchodzący komiks Star Wars: Obi-Wan Issue #1, przedstawiający młodzieńcze lata brodatego mistrza Jedi.

Ujawnione karty komiksu nie zawierają żadnych dymków z treścią i są nieco wyrwane z kontekstu, zatem w większości musimy się domyślać, jaką historię mogą prezentować. Warty uwagi jest jednak fakt, iż z początku przedstawiają one starszego Obi-Wana na piaszczystej Tatooine, który myślami wędruje do czasów, gdy był jeszcze bardzo młodym padawanem.

Widzimy Kenobiego, który sprawnie porusza się po ciemnych zaułkach dolnych poziomów Coruscant. W pewnym momencie zostaje otoczony przez grupę napastników, lecz okazuje się, iż młody uczeń Jedi wie już co nieco o tajnikach Mocy, gdyż udaje mu się ogłuszyć oponentów przy jej pomocy. W pewnym momencie naprzeciw Obi-Wana (i jego towarzysza, najpewniej także padawana, którego jednak nie znamy z imienia) staje kobieta z rasy Zabraków, pokazująca mu amulet, będący zapewne celem młodzika.

Omawiane karty z komiksu możecie obejrzeć poniżej:

Star Wars: Obi-Wan Issue #1 zadebiutuje za Oceanem 4 maja tego roku, czyli w Dzień Gwiezdnych wojen. Serial Obi-Wan Kenobi ukaże się 27 maja.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.