Filmy

Trylogia Star Wars Riana Johnsona wciąż w planach Lucasfilmu

Niedługo po debiucie Ostatniego Jedi pod koniec 2017 r. ogłoszono, iż jego scenarzysta i reżyser – Rian Johnson – stworzy dla Lucasfilmu jeszcze jeden projekt: kolejną filmową trylogię Star Wars.

Epizod VIII stał się jednak niesłychanie kontrowersyjną odsłoną sagi Skywalkerów i wydawało się, że wytwórnia stara się wycofywać z tych planów. Praktycznie od lat nie otrzymywaliśmy żadnych informacji na temat tego przedsięwzięcia – do sieci trafiały co najwyżej pojedyncze plotki, ale nawet one nigdy nie były zgodne co do tego, czy Lucasfilm zamierza znów powierzyć jakieś produkcje Johnsonowi.

Dzisiaj natomiast w końcu nastąpił pewien poważny przełom. W poświęconym ogólnemu stanowi uniwersum Gwiezdnych wojen artykule Vanity Fair pojawia się informacja na temat ewentualnej trylogii autorstwa twórcy Ostatniego Jedi. Okazuje się, iż Lucasfilm pamięta o Rianie Johnsonie, jednak współpraca z nim nie jest obecnie priorytetem, a on sam pochłonięty jest teraz swoją własną serią filmową (zapoczątkowaną w 2019 roku przez kryminał Na noże z Danielem Craigiem w roli głównej). Jak oznajmiła Kathleen Kennedy:

„Rian jest niewiarygodnie zajęty przez Knives Out i kontrakt, który podpisał z Netflixem na wiele filmów.”

Wygląda zatem na to, iż zgodnie z częścią wcześniejszych doniesień, Lucasfilm obudził się po sukcesie oryginalnego filmu Johnsona sprzed trzech lat i pomimo podziałów, które wytworzyły się wokół Ostatniego Jedi, znów chciał wciągnąć go na pokład gwiezdnowojennych projektów, ale po prostu spóźnił się, a filmowiec na dobre zapełnił sobie grafik. Pozytywnym aspektem pozostaje jednak fakt, iż wytwórnia najwyraźniej chciałaby zrealizować filmy Riana Johnsona. Wydaje się jak najbardziej możliwe, by trylogia jeszcze powstała, choć Kennedy przyznaje, że akurat taka formuła może nie być celem Lucasfilmu w nadchodzących latach.

„Nie chcę już używać słowa «trylogie», bo Gwiezdne wojny w znacznie większym stopniu opierają się o konsekwentną narrację.”

Najbliższy film Riana Johnsona zadebiutuje prawdopodobnie jeszcze w tym roku. Najbliższy film Star Wars – trudno jednoznacznie powiedzieć.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.