Książki i komiksy

Zapowiedzi z paneli wydawniczych Wielkiej Republiki i innych tytułów Star Wars

Po wczorajszych zapowiedziach serialowych przyszedł czas na garść informacji dla czytelników książek i komiksów. Na panelu wydawniczym oraz poświęconym projektowi The High Republic podzielono się szczegółami już zapowiedzianych pozycji oraz ogłoszono zupełnie nowe tytuły.

The High Republic

Zapowiedziano książkę o Jedi w tym okresie, pisaną z perspektywy in-universe. Chronicles of the Jedi: An Illustrated Guide to the Galaxy’s Golden Age ukaże się nakładem wydawnictwa Insight pod koniec roku, autorem jest Cole Horton. Rzekomo uważna lektura może zdradzić drobne informacje na temat 2. i 3. fazy.

Zobaczymy także The Art of The High Republic od Kristin Baver, zawierające szereg grafik koncepcyjnych i innych materiałów wizualnych stworzonych na potrzeby 1. fazy projektu.

Od wydawnictwa Titan doczekamy się kolejnego tomu zbioru opowiadań publikowanych dotychczas w magazynie Insider. Tym razem tom będzie w całości poświęcony erze Wielkiej Republiki i będzie nosił tytuł Starlight Stories. Autorami wspomnianych opowiadań byli Justina Ireland, Cavan Scott i Charles Soule.

Ujawniono oficjalne logo oraz grafikę promującą drugą fazę zwaną Quest of the Jedi, która ma ukształtować galaktykę do stanu, jaki widzimy w 1. fazie. Co więcej, znajomość 1. fazy nie jest wymagana do pełnego cieszenia się fazą 2. Podzielono się także szeregiem grafik przedstawiających nowe postaci. Wśród nich para (sic!) kanclerzy Greylark i Mollo, Jedi-pionierzy, członkowie wypraw badawczych, złoczyńcy z komiksu od Dark Horse, przodkini Marchiona Ro – Marda – a także członkowie organizacji związanej z Mocą oraz stwory zwane Niwelatorami.

Pokazano także okładki premier z 1. fali. Convergence jest jej główną powieścią, która ukaże się w październiku – na okładce możemy zobaczyć Jedi Gellę Nattai. Quest for the Hidden City to z kolei książka dla najmłodszych czytelników. Seria The High Republic od Marvela zaliczy swoisty restart, zaczynając się znowu od 1. numeru. The High Republic Adventures, zgodnie z oczekiwaniami, będzie kontynuowane pod szyldem Dark Horse, ale w postaci miniserii zatytułowanej The Nameless Terror, a nie ongoinga. Pierwszą falę uzupełnią miniseria Blade o Porterze Engle’u oraz słuchowisko The Battle of Jedha, które ukaże się najpóźniej, bo dopiero w styczniu 2023 (za to skrypt ukaże się już miesiąc później).

W ramach 2. fali 2. fazy, mającej ukazać się wiosną przyszłego roku, możemy oczekiwać powieści dla dorosłych Cataclysm od Lydii Kang, powieści dla najmłodszych Quest for Planet X od Tessy Gratton oraz młodzieżówki Path of Vengeance od Cavana Scotta.

Pozostałe

Zapowiedziane kilka dni temu Hyperspace Stories, pomimo bycia antologią, ma na dalszym planie opowiadać jedną kompletną historię, jaką poznamy czytając kolejne numery komiksu chronologicznie. Ujawniono przy okazji okładkę 2. numeru. Pokazano też oficjalną okładkę horrorowego komiksu ScottaTales from the Rancor Pit.

Cavan Scott, E. K. Johnston, Delilah Dawson oraz Rodney Barnes pracują nad sekretnymi projektami, o których nie mogli powiedzieć nic więcej.

Roseanne Brown pisze powieść o Rey i Poe Dameronie, która ukaże ich relację od poznania w Ostatnim Jedi do zażyłości ze Skywalker. Odrodzenie.

W trakcie panelu pokazano bardzo interesującą grafikę z szeregiem postaci drugo i dalszoplanowych z podpisem „Coming soon to a galaxy near you…?” (pol. „Wkrótce w galaktyce blisko Ciebie….?„). Można na niej zobaczyć Rae Sloane, Tarkina, Dextera, Maxa Reebo, Veersa, Jaxxona, Sanę Starros, komentatorów wyścigu z Mrocznego widma, Dasha Rendara czy Ewoki. Czy to zapowiedź jakiejś antologii, pojedynczych historii komiksowych, czy może znak zapytania w tytule ma wprowadzić nas w niepewność i część postaci umieszczono tu dla zmyłki? Na tę chwilę nic więcej nie wiemy.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.