Seriale

„Obi-Wan Kenobi”: 2. sezon serialu już w planach Lucasfilmu, poznaliśmy los Trzeciej Siostry

Z wiarygodnych źródeł docierają do nas interesujące informacje na temat Obi-Wana Kenobiego, a w zasadzie o potencjalnej kontynuacji produkcji. Jeśli wierzyć nieoficjalnym raportom, Lucasfilm jednak planuje nakręcenie kolejnych historii z Ewanem McGregorem w roli głównej. Uwaga, poniżej duże spoilery!

Przecieki pochodzą od wiarygodnego portalu Making Star Wars, zdaniem którego szefostwo wytwórni zmieniło swoje nastawienie względem przygód brodatego Jedi – z początku Obi-Wan Kenobi planowany był jako seria limitowana i właśnie taka narracja panowała w przekazie medialnym przez cały czas trwania kampanii promocyjnej, jednak z jakichś przyczyn nastąpiła korekta kursu. Obecnie Lucasfilm ma przymierzać się do nakręcenia dalszego ciągu serialu, natomiast nie jest do końca jasne, czy zostanie on zrealizowany w tradycyjnej formie nowego sezonu, czy też będzie to oddzielny projekt, fabularnie powiązany z poprzednikiem.

Co interesujące, zdecydowano się nawet na dość drastyczne zmiany z zakończeniu obecnie emitowanego serialu, aby dać scenarzystom furtkę do kontynuowania wątków niektórych postaci. Z wcześniejszych doniesień MSW wynikało, że Inkwizytorka Reva, polująca na naszego bohatera u boku Dartha Vadera, miała zginąć z ręki Mrocznego Lorda Sithów w finałowym odcinku. Podobno w ostatniej chwili podjęto decyzję o zmianie losów Trzeciej Siostry, co zaowocowało wycięciem sceny jej śmierci z ostatecznej wersji Kenobiego – wszystko po to, by antagonistka grana przez Moses Ingram mogła jeszcze powrócić.

W momencie pisania tego artykułu jesteśmy już po premierze trzech odcinków Obi-Wana, a przed nami jeszcze drugie tyle. Czas pokaże, która wersja wydarzeń ostatecznie jest prawdziwa – jeśli Reva rzeczywiście przeżyje, będzie to potwierdzenie, że legendarny mistrz Jedi nie powiedział ostatniego słowa.

Poniżej możecie posłuchać naszego podcastu sprzed premiery, w którym omawiamy oryginalny wyciek scenariusza, oraz porównać go z opisanymi powyżej zmianami.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.