Filmy

Film Star Wars Taiki Watitiego będzie pozbawiony znanych postaci i wątków fabularnych

Pod koniec przyszłego roku Lucasfilm zamierza zakończyć kilkuletnią przerwę w ukazywaniu się Gwiezdnych wojen na ekranach kin. W grudniu 2023 zadebiutować ma film Star Wars w reżyserii Taiki Waititiego, który wraz z Krysty Wilson-Cairns (1917, Last Night in Soho) przygotowuje obecnie jego scenariusz. Wciąż nie wiemy, na czym skupiać będzie się najbliższa filmowa historia osadzona bardzo dawno temu w odległej galaktyce, ale za to możemy już przypuszczać… na czym skupiać się nie będzie.

W wywiadzie udzielonym kilka dni temu portalowi Total Film, Taika Waititi zdradził bowiem jaki kierunek chce obrać w powstającym projekcie.

„Uważam, że aby uniwersum Star Wars mogło się rozwijać, musi się rozwijać. Nie sądzę, żeby był jakiś pożytek ze mnie przy filmie, w którym wszystko opierałoby się na »O, jak wspaniale, toż to projekt Sokoła Millennium, a to babcia Chewbacki«. Chcę zrobić coś nowego, stworzyć jakieś nowe postaci, poszerzyć ten świat – w przeciwnym wypadku będzie to bardzo mała historia.”

Jeśli Waititi spełni swoje zamiary, nadchodzący film Star Wars może być dla Lucasfilmu małym przełomem po Trylogii Sequeli, Rogue One i Solo oraz serialach na Disney+, które w coraz większym stopniu opierają się o występy znanych bohaterów.

Według obecnych planów produkcję mamy zobaczyć już 22 grudnia przyszłego roku. Wydaje się to być jednak bardzo bliską datą, tak że niewykluczone, że premiera jeszcze się opóźni.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.