Książki i komiksy

Ujawniono okładkę i opis książki „The High Republic: Convergence”

Nadchodzi 2. faza Wielkiej Republiki, w związku z czym otrzymaliśmy pierwsze szczegóły powieści, mającej stanowić wprowadzenie do nowych przygód osadzonych w erze świetności Zakonu Jedi. Możemy przyjrzeć się okładce, a także dowiedzieć się, o czym opowie książka The High Republic: Convergence autorstwa Zoraidy Córdovy.

Oto oficjalny opis:

„Kolejna przygoda w erze Wielkiej Republiki rozpoczyna nową erę Gwiezdnych wojen, z historią osadzoną całe pokolenia przed Światłem Jedi.

To wiek eksploracji. Jedi podróżują po galaktyce, poszerzając swoje zrozumienie Mocy oraz wszystkich połączonych z nią światów i istot. Tymczasem Republika, kierowana przez swoich dwóch kanclerzy, pracuje nad zjednoczeniem planet w stale rosnącej społeczności bliskich i odległych gwiazd.

Na orbitujących blisko siebie planetach Eiram i E’ronoh dotkliwie odczuwa się rosnący problem ograniczonych zasobów i nieograniczonych ambicji. Wzajemna nienawiść mieszkańców planet podsycona została przez pół dekady eskalacji konfliktu, a teraz grozi wciągnięciem w konflikt sąsiednich systemów. Ostatnia nadzieja na pokój pojawia się, gdy spadkobiercy rodzin królewskich obu planet planują się pobrać.

Zanim udaje się ustanowić trwały pokój, próba zamachu na parę pcha Eiram i E’ronoh z powrotem ku wojnie totalnej. Aby ocalić oba światy, rycerz Jedi Gella Nattai zgłasza się na ochotnika, mając za zadanie wykrycie autorów spisku, podczas gdy kanclerz Kyong wyznacza swojego syna, Axela Greylarka, aby reprezentował interesy Republiki w śledztwie.

Głęboka nieufność Axela do Jedi iskrzy w zderzeniu z wiarą w Moc, jaką cechuje się Gella. Dziewczyna nigdy nie spotkała tak nadętego, uprzywilejowanego imprezowicza, a on nigdy nie poznał bardziej poważnej, nieugiętej idealistki. Im więcej pracują nad rozwikłaniem mrocznej tajemnicy, tym bardziej skomplikowany wydaje się spisek. Mierząc się z oskarżeniami i wrogami w każdym zakamarku, para będzie musiała współpracować, aby mieć jakąkolwiek nadzieję na ujawnienie prawdy i uratowanie obu światów.”

Poniżej okładka powieści:

Premiera The High Republic: Convergence przewidziana została na 15 listopada tego roku (oczywiście za Oceanem). Póki co nie wiemy, kiedy może pojawić się w Polsce.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.