Seriale

[Plotka] Darth Plagueis pojawi się w „Star Wars: The Acolyte” – mamy opis sceny z jego udziałem

W sieci pojawiły się nowe przecieki związane z The Acolyte, sugerujące, iż w ramach serialu spotkamy samego Dartha Plagueisa.

Nieoficjalne wieści na temat możliwego pojawienia się słynnego Lorda Sithów przekazał wiarygodny portal Bespin Bulletin (on z kolei cytował doniesienia z równie godnego zaufania kanału The Making Star Wars Show). Ich bezpośrednim źródłem jest leaker Aesokas, który w przeszłości ujawnił fragmenty nadchodzącej animacji Tales of the Jedi, a także kilka innych detali odnoszących się do omawianego teraz The Acolyte.

Dzięki wyciekom poznaliśmy kilka fragmentów fabuły, wyraźnie wskazujących, iż w trakcie wydarzeń z The Acolyte spotkamy samego Dartha Plagueisa. Nie będzie to natomiast jedyny Sith, jaki przewinie się na naszych ekranach. Żeby wszystko było krystalicznie jasne, poniżej przedstawimy Wam przetłumaczone opisy scen.

Pierwszy przeciek ujawnia, że postać o imieniu Melody (imię robocze) jest istotną dla fabuły padawanką Zakonu Jedi, pojawiającą się w pierwszych dwóch odcinkach serialu. Melody w pewnym momencie nawiąże przyjacielską relację z główną bohaterką serii, Aurą (imię robocze), graną przez Amandlę Stenberg. Siostra Aury, Miri (imię robocze), zostanie zabrana przez Jedi na szkolenie. W drugim odcinku nastąpi przeskok w czasie, ponieważ Melody będzie już rycerzem Jedi i zostanie schwytana przez Lorda Sithów imieniem Paul (imię robocze), który zmusi Aurę do zabicia przyjaciółki.

Kolejny przeciek mówi, że zobaczymy scenę, w której Aura i Miri płyną łodzią wzdłuż rzeki, po czym duet zobaczy w oddali obce stworzenie. Kiedy stwór ruszy w kierunku łodzi, bohaterki zawrócą do rodzinnej wioski.

Ostatni fragment (prawdopodobnie najbardziej soczysty z dotąd opisanych) mówi o tym, że Darth Plagueis odegra istotną rolę w serialu, ale źródło przecieku nie może zdradzić żadnych konkretów w tej materii. Teorię odnośnie roli, jaką w serialu odegra Plagueis (uzupełnioną o wiedzę z własnych źródeł), wysnuwa autor z portalu Bespin Bulletin.

Jak możemy przeczytać, pierwszy odcinek ma koncentrować się na planecie Shinshiro, gdzie Aura i Miri mieszkają ze swoim dziadkiem Theo, lecz ich rodzinna wioska jest często atakowana przez prymitywnych tubylców. Aura i Miri dostrzegają jednego z nich podczas przejażdżki łodzią i zawracają do wioski, po czym obcy przypuszczają atak na osadę. Na miejscu pojawią się Jedi, którzy odpierają napastników, i wówczas Aura po raz pierwszy spotyka Melody. W zamian za udzieloną pomoc Jedi zabierają wrażliwe na Moc dziecko, którym okazuje się być Miri. Aura również jest wrażliwa na Moc, lecz jest zbyt dojrzała, by podjąć naukę w Zakonie. Aura jest załamana, że jej siostra została zabrana, ale nic nie może na to poradzić. W tym samym lub następnym odcinku wioska zostaje ponownie zaatakowana przez obcych, ale tym razem Jedi nie docierają na czas, by powstrzymać atak, w wyniku czego Theo zostaje zabity. Aura jest wściekła i domaga się spotkania z siostrą, lecz Jedi odmawiają.

Niekompetencja Jedi, którzy dopuścili do zniszczenia wioski, a także odmówienie Aurze spotkania z siostrą, popychają ją do poszukiwania Akolitów. Wszyscy Akolici walczą o to, by zyskać miano ucznia Lorda Sithów, Paula (imię robocze), i będą musieli zabijać się nawzajem do momentu, aż pozostanie tylko jeden. Paul chwyta Melody i zmusza Aurę do zabicia przyjaciółki, co ma stanowić test, dzięki któremu będzie mogła dołączyć do Akolitów. Aura z trudem eliminuje swoich oponentów, ale w pewnym momencie zaprzyjaźnia się z Pennem (imię robocze), generowanym komputerowo kosmitą. Duet współpracuje, by pokonać swoich konkurentów. Paul, Lord Sithów, ma pojawić się tylko w pierwszym sezonie, w przeciwieństwie do innych postaci, więc można założyć, że Aura pokona Lorda Sithów, a ona i Penn przejmą jego miano pod koniec pierwszego sezonu.

Redaktor BB spekuluje, iż Penn to właśnie młody Darth Plagueis – do teorii tej pasuje fakt, że ma on być obcym i będzie starał się o miano Lorda Sithów. Za tym założeniem przemawia również czas, w jakim rozgrywa się akcja The Acolyte, bowiem seria osadzona będzie około 100 lat przed Mrocznym widmem, co jest na tyle późnym okresem, by Plagueis już żył, a jednocześnie dość wczesnym, abyśmy mogli zobaczyć jego początki na ścieżce Ciemnej strony Mocy.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.