Seriale

„Andor”: showrunner objaśnia strukturę 2. sezonu serialu. Mamy nowe zdjęcia z sezonu 1.

Magazyn Total Film opublikował na swoich łamach artykuł dotyczący nadchodzącego Star Wars: Andor, w którym możemy zapoznać się z ciekawymi wypowiedziami showrunnera serialu, Tony’ego Gilroya, oraz odtwórcy tytułowej roli, Diego Luny. Udostępniono również dwa nowe ujęcia z planu, które możecie zobaczyć na końcu naszego tekstu.

Co interesujące, Tony Gilroy nie omówił 1. sezonu przygód rebelianckiego szpiega, lecz 2., wyjaśniając pokrótce, w jaki sposób zostanie on skonstruowany i dlaczego jego formuła świetnie sprawdzi się w ramach serii telewizyjnej.

1. sezon Andora zaprezentuje wydarzenia rozgrywające się pięć lat przed bitwą o Yavin, a każdy z dwunastu odcinków będzie odpowiadał jednemu miesiącowi z życia Cassiana. Z kolei sezon 2. – również składający się z dwunastu epizodów – opowie o pozostałych czterech latach, prowadzących bezpośrednio do wydarzeń z Łotra 1 (przy czym zostanie on podzielony na trzyodcinkowe segmenty, ukazujące jeden rok z życia protagonisty).

„Będziemy mieli cztery segmenty po trzy odcinki w 2. sezonie. Każdy segment przeniesie nas o rok bliżej Łotra 1. Ponieważ za każdym razem będzie to cały rok, możemy tu zrobić coś naprawdę fascynującego w kontekście narracji, czego nigdy nie mielibyśmy szansy zrealizować w filmie. To ekscytujące.”

Total Film potwierdził również, że zdjęcia do 2. sezonu Andora mają ruszyć już w listopadzie, czyli raptem miesiąc po debiucie 1. sezonu (i jeszcze w trakcie jego emisji). Diego Luna wyraził swoją radość ze zbliżających się nagrań.

Aktor wyjaśnił także, w jaki sposób Cassian, którego spotkamy w serialu, będzie różnił się od szpiega znanego nam z Rogue One.

„Wiele mówi o nim fakt, że jego najlepszym przyjacielem [w filmie] jest droid. Choć właściwie powinienem powiedzieć, że to jego jedyny przyjaciel. Z kolei w serialu poznamy od kogoś, kto bardzo różni się od cichego, samotnego mężczyzny, którego spotykamy w Łotrze 1. Jesteśmy bardzo daleko od tej osoby w 1. sezonie; cała ta przygoda tylko czeka na odkrycie…”

Gdy spytano go, czy w 2. sezonie Andora doczekamy się spotkania z K-2SO, Diego oparł porozumiewawczo:

„2. sezon kończy się w momencie, gdy zaczyna się Łotr 1, więc to powinno wystarczyć za odpowiedź!”

Na początku ubiegłego roku Alan Tudyk (odtwórca droida z Łotra 1) ujawnił, iż nie zobaczymy jego postaci z 1. sezonie serialu, lecz nieoficjalnie przyznał, że spodziewa się zagrać w kontynuacji. Wygląda na to, że jego podejrzenia znajdą odzwierciedlenie w rzeczywistości.

Trzyodcinkowa premiera Star Wars: Andor zaplanowana jest na 21 września tego roku (oczywiście tylko na Disney+).

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.