Gry

Właściciel Aspyr Media potwierdza zmianę studia pracującego nad „Knights of the Old Republic Remake”

Kilka tygodni temu dotarły do nas niepokojące informacje na temat zwolnienia dwóch dyrektorów studia Aspyr, odpowiedzialnych za zespół pracujący nad remakiem Knights of the Old Republic. Wstrząs, który spotkał ekipę deweloperską, z pewnością nie był dobrym omenem, a szczegóły zwolnień tym bardziej nie napawały optymizmem – ich bezpośrednią przyczyną miały być niezadowalające postępy w pracach nad grą wideo, zajmujące zdecydowanie zbyt wiele czasu w stosunku do osiąganych efektów. W tym samym czasie pojawiły się spekulacje, iż pieczę nad ukończeniem KotOR Remake przejmie inne studio należące do tego samego giganta branżowego, co Aspyr MediaSaber Interactivektóre już od pewnego czasu wspierało główną ekipę w pewnych aspektach rozwoju projektu. Jak się okazuje, rzeczywiście tak mogło się stać.

Właściciel Aspyr Media i Saber InteractiveEmbracer Group – poinformował wczoraj, iż gra AAA, nad jaką pracuje w tej chwili jedna ekip podległych wydawcy, przeszła pod skrzydła nowego studia, mającego upewnić się, iż jakość powstającej produkcji będzie prezentowała zadowalający poziom. Dodano również, iż dalszy rozwój tytułu będzie kontynuowany bez opóźnień, a zmiana ta nie wpłynie negatywnie na terminarz.

W komunikacie wydawcy ani razu nie padła bezpośrednia wzmianka Knights of the Old Republic, natomiast nie ma w tej chwili zbyt wielu tytułów AAA, które powstawałyby pod pieczą Embracer Group, a tym bardziej takich, o jakich w ostatnich tygodniach krążyłyby plotki, mogące sugerować jakieś zakulisowe turbulencje. Biorąc to pod uwagę, możemy być niemal pewni, iż mowa jest właśnie o KotOR Remake.

Wygląda na to, że mało doświadczone Aspyr, mające w swoim dotychczasowym portfolio głównie konsolowe lub mobilne porty znanych gier (w tym serii Jedi Knight czy oryginalnych KotOR-ów), nie podołało presji tworzenia wysokobudżetowej gry ze świata Gwiezdnych wojen. Być może dobrze się stało, że projekt już teraz przejęło Saber Interactive, które może pochwalić się nie tylko współpracą z innymi dużymi studiami, lecz także własnymi produkcjami, takimi jak World War Z czy Evil Dead: The Game.

Miejmy nadzieję, że wyczekiwany remake Knights of the Old Republic rzeczywiście ujrzy światło dzienne i będzie to jakościowy produkt, niezależnie do tego, kto ostatecznie będzie go tworzył.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.