Gry

Prace nad remakiem „Knights of the Old Republic” wstrzymane do odwołania

Fani Knights of the Old Republic z 2003 roku, którzy z ekscytacją wypatrywali premiery remake’u kultowej gry od momentu jego oficjalnej zapowiedzi, powinni teraz nieco ostudzić swoje emocje i nastawić się na długie oczekiwanie. Wiarygodne źródła donoszą, iż prace nad tytułem zostały bezterminowo wstrzymane z powodu wewnętrznych problemów Aspyr Media.

Jak podaje Bloomberg, kilka dni temu swoje stanowiska straciły dwie najważniejsze osoby z ekipy odpowiedzialnej za remake KotOR – dyrektor kreatywny Jason Minor oraz szef projektu Brad Prince. Szefostwo Aspyr miało przekazać pozostałym deweloperom, iż prace nad gwiezdnowojennym tytułem zostały zawieszone do odwołania, a studio będzie starało się zatrudnić nowe osoby. Choć pierwotnie planowano wydanie gry jeszcze pod koniec 2022 roku, teraz realne szanse na jej premierę przypadają dopiero na 2025.

Proces tworzenia remake’u Knights of the Old Republic trwa już od przeszło trzech lat, a pierwsze demo pokazujące rozgrywkę, jakie deweloperzy mogli zaprezentować szefostwu studia, pojawiło się dopiero w czerwcu bieżącego roku. Tydzień po przedstawieniu dema wspomniani wcześniej dyrektorzy zostali niespodziewanie usunięci ze stanowisk – władze Aspyr uznały, że prace nad grą nie posuwają się zbyt sprawnie, a nakład czasu wykorzystanego do stworzenia zaledwie pierwszej prezentacji był niewspółmierny do ostatecznych efektów, które określono jako „niesatysfakcjonujące”.

Warto zauważyć, że Knights of the Old Republic – Remake jest pierwszym tego typu projektem Aspyr Media, bowiem studio znane było dotąd głównie z tworzenia portów istniejących już gier na konsole nowej generacji oraz urządzenia mobilne. Kilka miesięcy temu ujawniono, iż w proces twórczy zaangażowane zostało Saber Interactive – studio należące do tego samego właściciela, co Aspyr, czyli Embracer Group. Członkowie ekipy odpowiedzialnej za KotOR Remake spekulują, że po minionych wydarzeniach Saber może całkowicie „przejąć dowodzenie” nad operacją.

Historia oryginalnego Knights of the Old Republic zabiera nas w sam środek konfliktu między Republiką a Sithami, rozgrywającego się tysiące lat przed wydarzeniami z czasów Skywalkerów, zaś postać gracza stara się wpłynąć na losy galaktyki, mierząc się z Darthem Malakiem i przejętą przez niego Gwiezdną Kuźnią, zdolną do wyprodukowania floty, która mogłaby rzucić na kolana całą Republikę.

Czas pokaże, jaka przyszłość czeka Rycerzy Starej Republiki. Miejmy nadzieję, że projekt wyjdzie na prostą i dane nam będzie dożyć dnia, gdy trafi w ręce graczy.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.