Seriale

3. sezon „The Mandalorian” będzie historią o odkupieniu

Od jakiegoś czasu wiemy, że Din Djarin i Grogu powrócą na nasze ekrany w 3. sezonie The Mandalorian. Po gościnnych występach dwójki głównych bohaterów w Księdze Boby Fetta wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że ich droga wiedzie na rodzinną planetę Mandalorian – Mandalorę.

Na powyższe wskazuje wiele faktów, jak choćby to, że Grogu na ten moment zerwał więzi z Zakonem Jedi. Mieliśmy też ekskluzywny zwiastun 3. sezonu Mandalorianina podczas Star Wars Celebration, a uczestnicy imprezy twierdzą, że na pokazanych materiałach widać było pozostałości po Sundari – dawnej stolicy Mandalory. Co więcej, fakt, że to właśnie Din został posiadaczem Darksabera wskazuje, iż jego przeznaczeniem jest zjednoczenie rozsianych po galaktyce klanów swoich pobratymców.

Jednak zanim główny bohater będzie mógł podążyć tą ścieżką, musi zmierzyć się z konsekwencjami sprzeniewierzenia się Obyczajowi. Po tym, jak zdjął hełm w obecności innych osób i przyznał się do tego Zbrojmistrzyni, Djarin stracił prawo do tytułowania się Mandalorianinem. Rozmowa z rzemieślniczką klanu pozostawiła mu jednak furtkę, dającą nadzieję na odpokutowanie. Według słów showrunnera serii, Jona Favreau, głównego bohatera czeka podróż, która będzie swego rodzaju drogą do odkupienia.

Jon i Dave Filoni wystąpili gościnnie w podcaście Dagobah Dispatch, gdzie przedyskutowali możliwe ścieżki, jakimi podąży dalszy ciąg fabuły The Mandalorian. Favreau poruszył kwestię potrzeby rehabilitacji Dina, dającej „ekscytujące możliwości” poznania Mandalory i jej kultury w ramach 3. sezonu produkcji:

„Coż, w Księdze Boby Fetta ustaliliśmy, że jest szansa dla Mandalorianina, by odkupił złamanie Obyczaju, jakim było zdjęcie jego hełmu. Wiemy już, że istnieją inne grupy Mandalorian, kierujące się innymi regułami. (…) Centralnym punktem dla wszystkich tych grup jest ich rodzinny świat, skąd zostali wygnani, czyli Mandalora.”

Biorąc pod uwagę niemal religijny stosunek Dina do kodeksu jego klanu, poszukiwanie odkupienia wydaje się być dla niego naturalnym punktem wyjścia. Jednak w trakcie poprzednich sezonów widzieliśmy rosnące przywiązanie do Grogu, które powodowało, że protagoniście zdarzało się naginać reguły, gdy wymagała tego sytuacja. Niewykluczone, że wraz z rozwojem kompasu moralnego to właśnie taka postawa może zwyciężyć u Djarina, nawet jeśli jego postępowanie z The Book of Boba Fett zdaje się temu obecnie przeczyć.

Spotkania z Bo-Katan Kryze czy Bobą Fettem, którzy również nie noszą hełmów przez cały czas, z pewnością otworzyło Dinowi oczy na szerszą perspektywę. Zapewne skłoni go to do refleksji, po której może zacząć kwestionować restrykcyjne przestrzeganie pewnych zasad. Dodatkowo, bardzo prawdopodobne spotkanie z Sabine Wren przypuszczalnie może zrodzić w głowie bohatera jeszcze więcej pytań, na czele z tym najistotniejszym – czy odkupienie jest mu w ogóle potrzebne?

Tak postawione pytania sprawiają, że oczekiwanie na kolejny sezon serialu staje się jeszcze bardziej emocjonujące. Na szczęście czas ten wypełni nam między innymi oglądanie zbliżającego się Andora. Ostatnie zapowiedzi wskazują, że możemy się spodziewać po nim zdecydowanie nowej jakości.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.