Filmy

Film „Star Wars: Rogue Squadron” ANULOWANY

Potwierdziły się nasze przewidywania – Lucasfilm najwyraźniej nie zamierza wyprodukować zapowiadanego pierwotnie na przyszły rok filmu Rogue Squadron w reżyserii Patty Jenkins. Po bezterminowym opóźnieniu projektu wymuszonym rzekomo przez konflikty w grafiku reżyserki, przyszła bowiem kolej na usunięcie tytułu z terminarza premier Disneya.

Jak informuje Variety, Rogue Squadron nie figuruje już na liście nadchodzących debiutów produkcji wytwórni pod datą 22 grudnia 2023 roku. Nie jest to jednak przesunięcie daty premiery, gdyż nie figuruje również pod żadną inną datą przypadającą w ciągu najbliższych kilku lat. Oznacza to rzecz jasna porzucenie planów na realizację filmu przez Lucasfilm.

Najbliższy kinowy projekt Star Wars ma wobec tego zadebiutować dopiero w grudniu 2025, sześć lat po premierze The Rise of Skywalker. Najpewniej będzie to niezatytułowany jeszcze oficjalnie film Taiki Waititego, którego scenariusz powstaje już od dłuższego czasu. Kolejny trafi na srebrne ekrany dwa lata później i prawdopodobnie będzie to tajemniczy projekt, za który odpowiada Kevin Feige. Nie można też do końca wykluczyć, iż zgodnie z zapowiedziami sprzed 5 lat własny projekt w końcu otrzyma Rian Johnson, choć na razie brakuje jakichkolwiek konkretów, które potwierdzałyby realne plany na jego powrót do świata Gwiezdnych wojen.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.