Seriale

„Star Wars: Andor”: Scenarzysta zapowiada śmierć znacznej liczby bohaterów w 1. sezonie

Showrunner i scenarzysta Andora, Tony Gilroy, udzielił niedawno interesującego wywiadu magazynowi The Hollywood Reporter, w którym zapowiedział czekającą nas sporą liczbę zgonów bohaterów zarówno w 1., jak i w 2. sezonie serialu.

Wygląda na to, że twórcy Andora postanowili pójść torem Łotra 1 i w ramach serii o przygodach rebelianckiego szpiega zobaczymy jeszcze wiele smutnych scen. Jak wiemy, w serialu wstępują postaci, które nie pojawiają się w filmowym spin-offie o Jyn Erso (jak chociażby Bix grana przez Adrię Arjonę czy Luthen Rael odgrywany przez Stellana Skarsgårda), w związku z czym Tony Gilroy został zapytany o los, jaki czeka nowopoznanych bohaterów.

Twórca podkreślił, że w jego produkcji przewija się przeszło 200 postaci z kwestiami dialogowymi i podczas pisania scenariusza musiał wykonać ponad 30 telefonów do różnych aktorów, by poinformować ich, co stanie się z ich bohaterami (i na jakim etapie sezonu 2. czeka ich śmierć).

„Mamy około 200 ról z kwestiami dialogowymi w pierwszych 12 odcinkach. Kiedy pisałem drugi sezon, musiałem wykonać około 30 telefonów do aktorów, o których wiedziałem, że się tam pojawią. Dzwoniłem do nich i mówiłem: »Hej, tu jeszcze żyjesz. Tutaj umierasz. W tylu odcinkach będziesz«.”

Kostucha zbierze również niemałe żniwo w trakcie sezonu 1. Jak twierdzi Gilroy, „liczba zgonów będzie wysoka”, czego przyczyną jest „niespokojny okres” w historii galaktyki, w jakim rozgrywają się wydarzenia z Andora.

„Liczba zgonów jest wysoka przez cały czas, ale wiele osób przeżyje. To rewolucja. To bardzo intensywny czas. Ludzie robią bardzo niebezpieczne rzeczy. Niektórzy przeżyją, inni nie. Skąd wiadomo, kto przeżyje, a kto umrze na końcu (…)? Tego nie wiemy. Na Yavinie jest pochowanych sporo ludzi. Nie wiadomo, kim oni są.”

Gdy zapytano go, czy fani zmienią spojrzenie na Łotra 1 po obejrzeniu obu sezonów Andora, Tony odpowiedział krótko: „Tak, zdecydowanie.”

Pierwsze trzy odcinki Star Wars: Andor są już dostępne na Disney+. Nowe epizody będą debiutować w każdą środę.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.