Seriale

Fan dodał logikę do sceny z „Obi-Wana Kenobiego” dzięki kilku cięciom

Nie jest tajemnicą, że serial o przygodach Obi-Wana Kenobiego spotkał się z dość mieszanym odbiorem pośród widzów – podczas gdy wielu z nich wychwalało produkcję za sposób ukazania historii brodatego Jedi, sporo osób krytykowało ją za oczywiste dziury logiczne, poświęcanie spójności na rzecz niezrozumiałych decyzji fabularnych oraz wplatanie niepotrzebnych wątków do (już i tak krótkiej) serii, która z założenia powinna przede wszystkim skupiać się na tytułowym bohaterze i jego relacji z dawnym uczniem.

Jednym z dość negatywnie ocenianych momentów serialu była scena z odcinka 5., gdzie Darth Vader wkroczył do bazy buntowników i próbował zatrzymać uciekający statek tylko po to, by po chwili okazało się, że był to fortel, a obok znajdował się właściwy transportowiec, który (jakimś cudem) uszedł uwadze Mrocznego Lorda Sithów, uciekając mu bez większych trudności.

Pomijając kompletny brak logiki w tym, że Vader natychmiast nie zauważył stojących obok siebie statków, nie było też wyraźnego powodu, by nie mógł zatrzymać także drugiego z nich, kiedy ten próbował odlecieć. Okazuje się jednak, że cała ta sekwencja mogłaby mieć znacznie więcej sensu – wystarczyło jedynie wyciąć z niej kilka ujęć i odpowiednio zmontować pozostałe.

Dokonał tego pewien fan, który efekt swojej pracy opublikował na YouTube. Edycja dokonana przez youtubera o nicku spikul zupełnie usuwa z całej sekwencji drugi statek, przyspieszając jednocześnie moment, gdy Reva atakuje Dartha Vadera. Dzięki temu przestaje on skupiać swoją uwagę na pojeździe buntowników, pozwalając im na ucieczkę. Trzeba przyznać, że całość prezentuje się o wiele sensowniej niż to, co pokazał nam oryginał.

Efekty pracy spikula zobaczycie poniżej:

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.