Seriale

„Ahsoka”: Planeta znana z prequeli Star Wars pojawi się w serialu

Chciałoby się powiedzieć, że najnowsze plotki dotyczące serialu o Ahsoce Tano rzucają nieco światła na niektóre aspekty fabuły, lecz kiedy poznacie ich treść, możecie poczuć się nieco skonfundowani. Dotyczą one planety znanej z Prequeli oraz wydarzeń, jakie będą się na niej rozgrywały. Oczywiście ostrzegamy przed potencjalnymi spoilerami.

Jak poinformował ostatnio serwis Making Star Wars, uchodzący za wysoce wiarygodne źródło przecieków z wielu produkcji osadzonych w odległej galaktyce, w ramach Ahsoki powrócimy na Mustafar, będący miejscem finałowego pojedynku Anakina Skywalkera z Obi-Wanem Kenobim podczas wydarzeń z Zemsty Sithów. Oczywiście nie byłoby w tym nic dziwnego (w końcu zdążyliśmy się już przekonać, iż Lucasfilm coraz chętniej powraca w nowych dziełach do znanych nam już lokacji), gdyby nie wspomniane wcześniej wydarzenia, a mówiąc już zupełnie konkretnie – pewien pojedynek.

Z raportu opublikowanego przez MSW wynika, że tytułowa bohaterka zmierzy się tam ze swoim dawnym mistrzem, Darthem Vaderem, natomiast nie będzie to Mroczny Lord w swoim charakterystycznym kombinezonie, lecz Anakin, jakiego pamiętamy z trzeciej części Sagi (jeszcze w 2021 roku potwierdzono angaż Haydena Christensena do roli w Ahsoce). To jednak nie wszystko, bowiem Ahsoka i Vader mają walczyć w identyczny sposób, jak niegdyś Obi-Wan i Anakin, a jedyną różnicą będzie brak obecności brodatego mistrza Jedi, w którego miejsce wskoczy właśnie Tano.

Brzmi dziwacznie? Cóż, powiedzmy, że istnieją dwa wyjaśnienia dla takich scen.

Pierwsze skłania się ku wersji, iż jest to opis jakiejś wizji Mocy. Nie będę jednak nawet próbował odgadywać, po co twórcy mieliby przedstawiać takie wizje. Druga opcja zakłada wykorzystanie przez protagonistkę Świata między światami, czyli miejsca przesiąkniętego Mocą, pozwalającego na względnie swobodne manipulowanie wydarzeniami z przeszłości (tak jak widzieliśmy to w serii Rebelianci). To tłumaczyłoby, dlaczego w opisywanej scenie pojawia się Ahsoka i młody Anakin – być może Togrutanka będzie chciała wykorzystać możliwość zmiany biegu przeszłych wydarzeń, podobnie jak Ezra Bridger uratował ją przed śmiercią na Malachorze V.

Oczywiście przestrzegamy przed traktowaniem powyższych plotek jako sprawdzonych informacji. Choć pochodzą z wiarygodnego źródła, to nadal są jedynie nieoficjalnymi doniesieniami, które mogą okazać się nieprawdziwe.

Star Wars: Ahsoka zadebiutuje na Disney+ w 2023 roku.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.