Gry

Cal Kestis znajdzie się na krawędzi w „Jedi: Survivor”

Już tylko nieco ponad trzy miesiące dzielą nas od premiery drugiej części serii Star Wars Jedi o podtytule Ocalały. Odtwórca głównej roli w produkcji, czyli Cameron Monaghan, udzielił kolejnego interesującego wywiadu, dostarczając nam za pośrednictwem podcastu Game Informer kolejnych informacji dotyczących fabuły, a także tego, w jaki sposób udaje się twórcom umieścić osobną historię w trwającej od kilkudziesięciu lat sadze Star Wars.

Aktor zwraca uwagę, że w momencie zawiązania akcji sequela galaktyka znajduję się w ekstremalnie trudnym położeniu. Są to niezwykle mroczne czasy dla jej mieszkańców, szczególnie dla Jedi, przez co również Cal Kestis zmuszony jest do poszukiwania wszelkich sposobów na przetrwanie i ochronę tych, na których mu zależy. Gdy pojawia się okazja, by znacząco poprawić swoją sytuację, protagonista rzuca na to wszystkie swoje siły.

W dalszej części wywiadu Monaghan zajął się kwestią, o której mówił już wcześniej, to znaczy różnicą między osiami fabularnymi obu części gry. Jak pamiętamy, Upadły zakon skupiał się na znalezieniu przez bohatera nowej rodziny, z kolei w Ocalałym zobaczymy, z jakimi wyzwaniami musi się on zmierzyć, by utrzymać ją w całości. Tym razem poznaliśmy nieco więcej detali:

„Tak… Myślę, że większość pierwszej części była o tym, co dzieje się, gdy tracisz swoją rodzinę i jak możesz znaleźć dla siebie nową. W tej historii mówimy: »Ok, masz już rodzinę, ale co się dzieje, gdy dookoła zmieniają się okoliczności? Co, jeśli macie różne zdania co do tego, jak poradzić sobie z tymi… okolicznościami?« Oczywiście w trakcie naszej historii poznajemy nowe postacie, pojawiają się nowe interakcje i wciąż rozwijamy również Cala.”

Wiele wskazuje na to, że o ile w pierwszej odsłonie serii wybory, jakie stały przed bohaterem, były raczej czarno-białe, o tyle w Jedi: Survivor właściwa ścieżka nie będzie już tak klarowna i oczywista.

„Jest kilka nowych postaci, które bardzo mi się podobają i które zmieniają dynamikę historii. W pierwszej części mieliśmy kogoś w rodzaju chłopca stającego się mężczyzną. Nie ma on już nad sobą siatki bezpieczeństwa, to mogę chyba powiedzieć. Częścią dorosłości jest to, że musisz zmierzyć się z konsekwencjami swoich decyzji. Jest to trudne, zwłaszcza, że te konsekwencje mogą na ciebie wpływać, a wręcz cię prześladować.

Mamy dla Cala naprawdę interesującą historię, w której musi stawić czoła trudnym wyzwaniom, nie ma tu oczywistych i właściwych decyzji. Jest to kierunek, w którym zawsze chciałem rozwijać swoją postać. W rozmowie, jaką odbyliśmy zaraz po pierwszej części, zadawaliśmy sobie różne pytania: »Jak umieścimy bohatera w wymagających sytuacjach? Jakie okoliczności mogą pchnąć go do momentu, w którym się złamie? Jak możemy dojść do tego punktu i co zrobimy, kiedy już do niego dotrzemy? Jaka historia będzie najbardziej ekscytująca, serwując na przygodę, ale również coś głębszego, mroczniejszego oraz bardziej złożonego i zawiłego?« Myślę, że w tym przypadku mamy naprawdę dużo ważnych pytań, jakie zadajemy.”

Monaghan poruszył również temat tego, jak istotne jest, by Jedi: Ocalały był w stanie funkcjonować jako osobna historia, będąc jednocześnie satysfakcjonującym dla fanów, którzy świetnie znają cały kanon i patrzą na każdą historię z szerszej perspektywy. Wygląda na to, że Lucasfilm był w tej kwestii bardzo pomocny.

„To zabawne, ponieważ to działa w dwie strony. Jest ustalony kanon, postacie, jesteś tym tak podekscytowany, kochamy to… ale ostatecznie nowa historia musi być satysfakcjonująca i interesująca niezależnie od tego, co było wcześniej. Chcesz, żeby to ze sobą współgrało, uzupełniało się. Zawsze było dla mnie istotne, aby nasza historia, stawka, postacie były dla wszystkich zrozumiałe, niezależnie od tego, czy znają szerszy kontekst.

Chciałbym, żeby ktoś , kto nigdy nie oglądał żadnego filmu z Gwiezdnych wojen, nie czytał książek, był wstanie wejść do gry i przejść ją rozumiejąc w pełni historię. Jeżeli z kolei ktoś ma więcej doświadczenia w tym uniwersum, doceni jeszcze mocniej to, co się tu dzieje. Lucasfilm był bardzo hojny i zawsze dodawał jakieś ciekawostki, wyjaśnienia, dodatki. Pomógł nam w jakimś sensie znaleźć punkt oparcia i miejsce, w którym historia powinna być.”

Datę premiery Jedi: Survivor wyznaczono na 17 marca tego roku. Tytuł zadebiutuje na platformach Xbox Series X i S, PlayStation 5 oraz PC. Z pewnością w najbliższym czasie dostaniemy jeszcze wiele ciekawych materiałów od osób zaangażowanych w proces tworzenia tej gry.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.