Gry

Gra Star Wars z otwartym światem grą-usługą? Ubisoft zatrudnił dyrektora kreatywnego „Battlefront II”

Należące do Ubisoftu studio Massive Entertainment właśnie przyjęło w swoje szeregi ważną osobę, bowiem do prac nad niezatytułowaną grą z uniwersum Star Wars dołączył Bernd Diemer, pełniący wcześniej funkcję dyrektora kreatywnego Star Wars: Battlefront II od Electronic Arts.

Jak podaje Video Games Chronicle, Massive zwróciło się o pomoc do dyrektora kreatywnego Bernda Diemera, który (oprócz wspomnianego już Battlefronta II) ma na swoim koncie między innymi gry Horizon: Zero Dawn, Battlefield V, Crysis i nadchodzące Dead Island 2. Przed Diemerem postawiono istotne zadanie, a mianowicie wsparcie prac nad interakcjami społecznościowymi w powstającym tytule z uniwersum Star Wars oraz przyszłych grach, które stworzy Ubisoft.

Nowa funkcja Bernda Diemera zdaje się potwierdzać doniesienia o tym, że Star Wars od Massive będzie zaliczał się do kategorii gier-usług, a więc będzie to stale rozwijana produkcja, zaprojektowana z myślą o rozgrywce online. Ubisoft i Massive rozpatrywały najbardziej korzystne formy zmonetyzowania tytułu i wydaje się, że kwestię tę załatwi właśnie Diemer.

Inne z wcześniejszych plotek sugerowały, że rozgrywka będzie w dużym stopniu napędzana przez eksplorację ogromnych środowisk podczas przemierzania różnych planet w galaktyce Gwiezdnych wojen, przy czym pojawiały się w tym kontekście porównania do No Man’s Sky.

Niezatytułowana gra Star Wars od Massive Entertainment jest obecnie w fazie rozwoju, a pierwsza duża porcja informacji o niej ma pojawić się jeszcze w tym roku.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.