Gry

„Star Wars Jedi: Survivor” z szybką podróżą i wierzchowcami

W ostatnich dniach dowiedzieliśmy się, iż na Jedi: Survivor przyjdzie nam poczekać 6 tygodni dłużej niż pierwotnie zakładano. Na szczęście właśnie pojawiły się nowe informacje dotyczące tytułu studia Respawn Entertainment, które powinny nieco osłodzić nam poprzednie (złe) wiadomości. Doniesienia związane są z tym, jak będziemy podróżować przez świat gry.

Jak podaje portal Games Radar, Jedi: Ocalały pozwoli graczom na szybką podróż, dzięki czemu nie będziemy musieli kilka razy mozolnie przebijać się z punktu A do punktu B, tak jak miało to miejsce w Jedi: Fallen Order. Rozwiązanie twórców nabiera jeszcze większego sensu w kontekście doniesień o tym, iż mapy w Jedi: Survivor będą znacznie bardziej rozległe niż w części pierwszej.

Co więcej, w przemierzaniu tych sporych odległości pomogą nam także rozmaite zwierzęta, których Cal Kestis będzie mógł dosiadać (tudzież chwytać się ich nóg, jak pokazano w zwiastunie). Korzystanie z wierzchowców ma być nieoskryptowane, a zatem będziemy mieli pełną kontrolę nad tym, dokąd na nich pojedziemy. Jak mówi reżyser Ocalałego, Stig Asmussen:

„Pojawią się zarówno szybkie podróże, jak i stworzenia, na których można jeździć, aby szybko dostać się z punktu A do punktu B i z powrotem do punktu A. Szybka podróż odbywa się od punktu do punktu, a stworzenia, którymi można jeździć, zaoferują sposób na sprawne podróżowanie i eksplorowanie tego, co znajduje się pomiędzy ważnymi lokacjami.”

Na papierze wszystko wydaje się bardzo proste, natomiast biorąc pod uwagę fakt, że Jedi: Survivor nadal będzie operował na modelu rozgrywki charakterystycznym dla Metroidvanii, pojawia się pytanie, jaką rolę odegrają wspomniane zwierzęta podczas odblokowywania ścieżek do zamkniętych lokacji? Być może do pewnych miejsc dostaniemy się wyłącznie z pomocą konkretnego typu wierzchowca? Czas pokaże.

Nowa data premiery Star Wars Jedi: Survivor wyznaczona została na 28 kwietnia 2023 roku. Tytuł pojawi się na PlayStation 5, Xbox Series S i Xbox Series X, a także na komputerach PC.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.