Seriale

Thrawn zostanie przedstawiony w 3. sezonie „The Mandalorian”?

W ubiegłym tygodniu w końcu rozpoczęła się emisja 3. sezonu pierwszego serialu aktorskiego Star Wars. Wokół The Mandalorian tworzy się jednak znacznie bardziej zagęszczona narracja składająca się nie tylko z serialu-matki, ale również spin-offów. Jednym z nich jest mająca zadebiutować w tym roku Ahsoka, która kontynuować ma wątki z serialu animowanego Rebelianci. Ważną postacią związaną z tym projektem jest oczywiście Wielki Admirał Thrawn.

Nie ma wątpliwości co do tego, iż Thrawn pojawi się w samodzielnym projekcie bohaterki odgrywanej przez Rosario Dawson. Jego imię padło już w The Mandalorian właśnie w odcinku przedstawiającym Ahsokę Tano w wersji live action, wyznaczając cel jej nadchodzącej podróży po odległej galaktyce. Ponadto według wszelkich przecieków w serialu pojawić ma się Ezra Bridger, a oficjalne materiały nie kryją udziału reszty załogi Ducha. Obecność Thrawna jest naturalną koleją rzeczy biorąc pod uwagę, że wątki bohaterów były z nim ściśle związane.

Niewykluczone jednak, iż Wielkiego Admirała będzie nam dane zobaczyć jeszcze przed premierą Ahsoki. Można bowiem spekulować, że Chiss pojawi się już w ramach któregoś z nadchodzących odcinków 3. sezonu The Mandalorian. W premierowym epizodzie nie można było przegapić sceny, w której Grogu zauważa Purrgile. To właśnie te kosmiczne stworzenia w finale Rebeliantów porwały w nadprzestrzeń Thrawna i Ezrę wraz z imperialną flotą. Ich obecność – szczególnie biorąc pod uwagę zaangażowanie Dave’a Filoniego w serial – może nie być przypadkowym nawiązaniem.

Co więcej, oficjalny opis fabuły 3. sezonu zapowiadał występy „nowych wrogów” i znaczący udział Nowej Republiki mierzącej się z mroczną historią. Thrawn bez wątpienia pasowałby do obu kontekstów. O jego potencjalną obecność została zresztą spytana podczas panelu Q&A na Emerald City Comic-Con wcielająca się w Bo-Katan Katee Sackhoff. Odpowiedź aktorki okazała się wymijająca – Sackhoff oznajmiła jedynie, że to dobre pytanie, podziękowała i przeszła do kolejnego.

Ponadto warto pamiętać, iż twórcy The Mandalorian prawdopodobnie będą chcieli nas czymś zaskoczyć. W 1. sezonie niespodziewanie zobaczyliśmy Darksaber, a w 2. Luke’a Skywalkera. Bieżący sezon promowany jest wątkiem Dina Djarina związanym z Mandalore, ale bardzo możliwe, że i tym razem ukrywana jest również jakaś rewelacja.

To wszystko jednak oczywiście zaledwie spekulacje. Wszystko okaże się już niedługo – a najpewniej po premierach odcinków, które współtworzył Dave Filoni. Tymczasem przed nami debiut drugiego odcinka 3. sezonu The Mandalorian, który na Disney+ trafi już jutro.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.